MODA & TREND

DENİM ELBİSE

14 Kasım 2016

Cihangir’de keyif yapmak en sevdiğim aktivitelerden biri. Antika dükkanları, mistik kafeleri, minik butikleri ile çok keyifli bir semt. Oraya giderken giymeniz gereken kıyafet kesinlikle rahat olmalı. Günün kombini LC Waikiki'den denim diz altı elbise, siyah kemer ve trençkot oldu!

Günlük kullanım için en kolay parçalardan biri de denim elbiselerdir. Denim kumaşlar, hayatımızın olmazsa olmazlarından. Özellikle son zamanlarda denim-denim konsepti oldukça trend. Denim üzeri denim kombini yapmak, değişik kombin aleternatifleri ve dayanıklılığı ile çok yönlü seçimler sağlıyor. Benim pantolonlardan, sonra en sevdiğim denim parçalar bu tip elbiseler. LCWaikiki’de yırtık, desenli, yamalı, arma ile süslenmiş, püsküllü ve kesik paçalı ya da ultra bol modellerini de mağazalarda bulabilirsiniz. Böyle elbiseleri, gündüz spor ayakkabı ve skinny; gece ise topukluyla kombinleyerek, gününüzü, gündüzden geceye çok kolay taşıyabilirsiniz.

 Denim elbiseleri son dönemde yaz-kış fark etmeden, çok fazla görmeye başladık. Zamansız ve modası asla geçmeyecek parçalar oldular. LC Waikiki’de de sezon trend’lerinin yanı sıra, böyle zamansız parçaları da bulabilirsiniz. Bu parçalarla yapılacak kombinler, mevsimine ve renk tonuna göre farklı şekillerde giyilerek günü kurtarabilir.

Kış aylarında giyilen montun rengiyle uyumlu farklı renklerde opak çoraplar da denim elbiselere çok yakışıyor. Diz üstünde kalan ve aşırı mini olmayan, geniş kot elbiseleri bu çoraplarla veya çizmelerle giyebilirsiniz. Çok uzun çizmelerle opak çorap yerine ince ten rengi çoraplar da giyilebilir. Dilerseniz, deri ceket ve biker botlarla Rock-Chic bir hava da yaratabilirsiniz. Başka bir fikir ise, bu elbiseyi ceket gibi kullanmak olabilir. Elbiseyi, içine giyeceğiniz şort ve tişört üzerine ceket gibi giyerek cool bir kombin yapabilirsiniz.

Ben denim elbisemi, kısa kovboy çizmelerle ve önü yırtmaçlı şekilde kullandım. Beline taktığım kemer ile denim elbiseyi daha şık bir hale getirdim. Bu görünümün modası asla geçmeyecektir. Bu elbiseyi mevsimine göre sneakers ve sandaletler ile de kombinleyebilirsiniz.


YORUMLAR