BLOGGER

KISA KISA: TUĞBA TUNÇKAYA

21 Mart 2017

LC Waikiki’yi sosyal medyada yakından takip edenler bilir, Tuğba Tunçkaya geçtiğimiz haftalarda LC Waikiki’nin İstinyePark’taki konsept mağazasında konuğumuzdu. Mağaza daha sizinle buluşmadan önce geldi, LCW Vision ile birbirinden renkli kombinleri açılış için hazırladı. Biz de hazır yakalamışken kendisine favorilerini, alışveriş alışkanlıklarını ve projelerini sorduk.

Biliyorsun bu açılışa özel LC Waikiki’nin nostaljik tişört modelleri döndü, senin var mı bu tişörtlerle bir anın, Moda yolculuğunun neresinde kalıyorlar?

Küçüklüğümde keyifle kullanırdım, eski poşetler, eski tişörtler özellikle benim yaş grubum için nostaljik bir geri dönüş oldu.

LC Waikiki’nin İstinyePark kombinlerini sen hazırladın açılışta, hazırladıkların arasında favorin hangisiydi?

Hem açılışa şahit olmak hem de kombinleri hazırlamak benim için çok keyifliydi. Active koleksiyonu renkleri ve baskılarıyla beni tavlamayı başardı, ancak favori kombinim casual koleksiyonundan. Jean ve yırtık detaylı kazağı bir arada kullandığım kombin sezon trendlerine çok iyi uyum sağladı.


Şu sıralar herkes blogger olma hayalleri peşinde. Bu dışarıdan rüya gibi görünen mesleğin en zor ve en keyifli yanı neler?

Evet, aslında göründüğü gibi olmayan zorlu ve uzun bir sürece adım atıldığını belirtmek isterim. Ben hobi olarak başladığım için bu sürecin üniversite zamanlarıma denk gelmesi aslında fark etmeden yükselmemi sağladı. Üniversite bittiğinde mesleğim ve blog'um arasında seçim yapmam gerekti. Ben blog'umu seçtim şuanda çok mutluyum çünkü işimden çok keyif alıyorum. Zorluklarından bahsedecek olursam kendinizi devamlı olarak yenilemeniz gereken bir portal içerisindesiniz, modayı yakından takip etmeniz gerekiyor ve bunu üzerinizde uyarlayarak izleyicilerinize bir şeyler sunmanız artılar katmanız ve hatta farklılık yaratmanız gerekiyor ki tercih edilesiniz. Bir diğer yandan da güncelliğinizi korumalısınız, en azından her gün yeni bir şeyler sunmalısınız. Yani aslında yoğun bir tempo içerisinde oluyorsunuz.

Dolabında en çok yatırım yaptığın 3 parça hangileri?

Ayakkabı ve çantalar en yüksek meblağlı olanlardır.

Biraz bahar modasından bahsedelim. Sen bu bahar için dolabına hangi parçaları ekledin/ekleyeceksin?

Ben yeni sezon trendlerini dolabıma eklemeye hatta Instagram hesabımda kombinlemeye başladım bile. Çünkü uzun zamandır beni bu kadar etkileyen bir sezon olmamıştı diyebilirim. Pembeler, korseler, tül detaylar, nakışlar, sloganlar, sweatshirt’ler, volanlar benim dolabıma eklediğim bahar trendleri arasında!

Senin stilini en çok takip ettiğin isimler kim?

Olivia Palermo ve Miroslava Duma benim tarzını en sevdiğim ünlüler arasında!

Yeni bir ınstagram projen var bildiğimiz kadarıyla. Takipçilerini neler bekliyor?

Her ay yepyeni marka işbirlikleri ve Instagram projelerim oluyor. Çoğunu da hediye ya da hediye çekleri ile sonlandırıyoruz. Böylece trendleri takip etmek izleyiciler içinde daha keyifli bir hal alıyor.

O mu Bu mu?

Sneakers – Topuklu

Elbise – Pantolon

Blog – Instagram

Hamburger – Salata

Yaz – Kış

Minimalizm – Maksimalizm

Çay – Kahve

Sex and the City – Girls

90lar – 2000ler

Kedi-Köpek

YORUMLAR