MODA & TREND

SONBAHAR KOMBİNİYLE YEŞİLKÖY'DEYİZ

14 Kasım 2016

Sonunda senenin en güzel mevsiminde, sonbahardayız! 

Yağmurlu havaları o kadar özlemiştik ki, soğuklar yüzümüzü ancak güldürüyor. Bu arada da güneş yüzünü gösterip kendini çok özletmemeye çalışıyor galiba.

Tam da böyle güneşli bir hafta sonunda, kendimi eve en yakın sahile, Yeşilköy’e attım. Güneşe selam çakan kazağım, aşırı rahat olan gri pantolonum ve yok gibi spor ayakkabımla, yumuşacık renkli bir şalı kombinledim. Sonuçtan ben epey memnunum.

Zaten bana sorarsanız hem geri dönen 90’lara, hem de senenin renklerine bakıp, "bu sezon tam da benim sezonum" diyebilirim. LCWaikiki’den yeni sezonda neler almalı, hangi renklerde seçilmeli ve ben neler alıyorum, bakalım görelim.

Hepimizin bildiği gibi, Pantone tarafından belirlenen 2015 – 2016 Sonbahar/Kış koleksiyonunun popüler renkleri, doğanın en güzel tonlarından, özellikle toprak tonlarından oluşuyor.

Renklerden ilki, Cadmium Orange. Bu eğlenceli rengi genel olarak ruh halime uygun bulmasam da, bu kez turuncu sanki kılık değiştirmiş gibi, birazcık dramatik, oldukça nefis tonlarıyla bizimle. LC Waikiki’de, soğuklar için nefis bir kapüşonlu kaban var, demedi demeyin, hem yumuşacık, hem sıcacık, hem de ah o turuncu…

Son derece cool bir renk olan Desert Sage ise, taşıyabilen giysin dediğimiz renklerden. Bu, grinin yeşile çalan tonundan bir sweatshirt’ümüz olsa fena mı olur?

Hepimizin vazgeçilmesi ve gardıropların hakimi gri bu kez birazcık mavi ile karışıp, Stormy Weather adıyla bizi esiri etti bile. Kazaktan pantolona, eşofmandan tişörte neye ihtiyaç duyarsanız edinebileceğiniz kadar, gri her yerde…

Ahh Oak Buff ah! Nefisin de nefisi bir sarı, bu sezon, her görüşümde, ’Sarı giymem ama bu tonunu giyerim!’ darken LCWaikiki’den nefis bir kazak kaptım bile. Fotoğraftaki kazak da o hatta bayılıyorum rengine!

Orijinal adı Bascay Bay olan yemyeşil ve deniz mavisi karışımı Bascay koyu, sizin gardırobunuza hangi kıyafetle sızar bilmiyorum ama benim kafamda en kötü ihtimalle bir bere, bir şal ya da kısa paçalı pantolonun paçasından gözükecek bir çift çorap kapmak var. Cashmere Rose yani kaşmir gül, yumuşacık, romantik, tatlı, genç ve çok lolipop. Ama pembe severler için. Benim için pembe aksesuar rengi…


Bu sezon da en azından yeşil parkaları kaptık değil mi? Çünkü hiç modası geçmeyecek gibi… 

Zeytin yeşilinin hakiye çalan bir tonu olan Dried Herb’in yer almadığı bir dolabın varlığını düşünmek bile olanaksız. 

Hala yeterince giysiniz yoksa da dert değil, LC Waikiki’de bu harika tonun hakim olduğu birçok ürün var…


Ametist Orkide mor tutkunlarını mutlu edecek çünkü, bu sezon da bizimle. Mor bir atkı bile birçoğumuza yetiyor olsa da, bu senenin şans getiren kıyafeti belki de mor bir kazak olacak! Ah işte coollar coolu, havalılar havalısı bir renk, Reflection Pond. Mavinin en güzel tonu, her kombinin en uyumlusu o. Elbisesi ayrı güzel duruyor, kazağı, eteği, çorabı ayrı…


Sıra geldi benim 1 numarama: Marsala! Marsala, kırmızı ve kahvenin harika bir karışımı ve hepimiz bu renge son derece aşinayız. Eğer benim gibi saçlarınız kumral ya da sarıysa özellikle, bu rengin üzerinizde duruşu bir başka oluyor. LC Waikiki’nin Marsala rengi olan her bir ürününe talibim!

YORUMLAR