EV & YAŞAM

5 ADIMDA YAZLIK EV

31 Mayıs 2017

Uzun bir kışın ardından artık yazın enerjisini evlere de taşıma zamanı. 

Hem evinizi yazlık hale getirmek, hem de biraz değişiklik arayışınız için size bazı önerilerimiz olacak.

Halılar

İlk adım halılar. Evinizi hem ferahlatmak hem de yazın sıcaklarında kavrulmamak için halılarımıza birkaç ay boyunca veda ediyorsunuz. Halılarınızda boşalan yere ise evinizin karakterine uygun ince kilimler tercih edebilirsiniz.


Koltuklar

Bir evin havasına en çok etki eden unsurlardan biri de koltuklar. Eğer koltuklarınız koyu renk ve desenlerde ise hem iç mekanda geniş bir etki yaratmak hem de evinizin havasını hafifletmek için Üzerlerine beyaz pikeler atabilirsiniz.

Bitkiler

Evdeki ağır aksesuarlar da halılarla birlikte gidecekler arasında. Yerlerini ise doğadan alternatifler ile dolduracağız. Sıcağı seven birkaç bitki ve çiçeği evinizdeki yaşam alanlarınıza yerleştirerek enerjisi yüksek renkli bir görüntü yaratabilirsiniz.

Detaylar

Evinizde kullanacağınız aksesuarla yaratacağınız dekorasyonda anahtar rol oynuyor. Evinizdeki kışlıklar kalabalık yapacak ve yazın iyice çekilmez olacaktır. Etraftaki ağır, koyu renkli fazlalıkları biraz depoya kaldırıyoruz. Tropikal desenli yastıklardan, egzotik meyve figürlerine, çiçekli örtülerden hafif renklerdeki dekoratif objelere kadar her tür aksesuar alışveriş listenizde olsun.


Perdeler

Bir evi yaza hazırlarken perdeleri atlamak olmaz. Doğal renklerde ince perdelerle evinizde aradığınız ferah yazlık havasını yaratabilirsiniz.

YORUMLAR