EV & YAŞAM

5 MADDEDE PAZARTESİ SENDROMUNDAN KURTULUN

13 Ağustos 2017

Haftaya başlamak sizi mutsuz edip endişelendiriyor mu? #pazartesisendromu etiketli paylaşımlarınız arttı mı? O zaman bu kurallara ihtiyacınız var demektir;

  • 1. Haftanın hazırlığını Cuma gününden yapın
  • Pazartesi günleri çoğu zaman başlı başına strestir, bir de önünüzde hayatta kalıp, üretken olmanız gereken koca bir hafta varsa daha da korkunç hale gelebilir. Üretken ve organize bir hafta geçirmenin en önemli kuralı planlı olmak ama bu planı, zaten iş yığını ve gelecek programlarla yoğun bir pazartesi gününde yapmak çok da sağlıklı olmayabiliyor. Haftanın planını, kafanızın en dolu olduğu, her şeyin birbirine girdiği bir pazartesi sabahı yerine en rahat ve mutlu hissettiğiniz, zihninizin çok daha rahat olduğu Cuma öğleden sonra yapın. Böylece hem ajandanızı daha doğru planlayacaksınız hem de hafta sonu kafanızda soru işareti kalmış olmayacak. Bir küçük ipucu daha, planınızı yaparken de sizde en çok baskı yaratan işleri ajandanızda en ön sıraya alın ve ilk onları tamamlayarak başlayın.

  • 2.Sizi heyecanlandıran şeylerin listesini hazırlayın
  • Yeni bir hafta aynı zamanda yeni heyecan ve fırsatlar anlamına da gelir. Küçük ya da büyük, Pazar günü oturun ve yeni hafta için sizi en çok heyecanlandıran şeylerin bir listesini yapın. Emin olun listenize 3 madde yazmak bile üzerinizdeki ölü toprağını atmaya yetecektir.

  • 3.Bir işiniz olduğunu unutun
  • Ofiste ne kadar işinize odaklanmanız gerekiyorsa hafta sonu da dinlenmeye en az o kadar odaklanmanız gerekir. Mümkünse mail kutunuzla, iş telefonunuzla ve işinizi ilgilendiren tüm What’s App gruplarıyla hafta sonu bağlantınızı kesin ve dinlenip, keyifli bir gün geçirmeye odaklanın.

  • 4.Maratona hazır olun

  • Cuma ve cumartesi günleri tüm gün ve tüm gecenizi eğlenmeye ayırsanız bile Pazar günü mutlaka uykunuzu iyi almanız gerekir. Pazar akşamı dizi maratonunuza, geç saat sohbetlerine erken veda edin ve haftaya zinde başlamak için uykunuzu alabileceğiniz bir saatte yatağınıza gidin.

  • 5.İyi giyinin

  • Kabul edelim ki aynada gördüğümüz görüntüden mutlu olmak bizi her zaman motive eder. Pazartesi günü ofis için içinde kendinizi en iyi ve en güçlü hissettiğiniz kombini seçin. Böylece gözünüzü korkutan pazartesi karşısında hem özgüveniniz artacak hem de hem de motivasyonunuz. Hatta, giyinmekle kalmayın, Instagram’da ofis stilinizi bir #mylcwoffice hashtag’i koyarak paylaşın hem bize de ilham verin hem de LC Waikiki’den sürprizler siz bulsun.

YORUMLAR