EV & YAŞAM

BATTANİYENİZE DAHA SIKI SARILMANIZ İÇİN 5 SEBEP

09 Aralık 2016

5 Battaniyelik Sebep

Siz de sokakları sarıya boyayan yapraklara hayranlıkla bakanlardan mısınız?

Yaza her veda edişinde bir oh çekenlerden misiniz? 

Her sıcaklar bastırdığında hırkaları, kazakları, dizinize kadar çekilmiş çorapları mı özlüyorsunuz?

Şimdiye kadar yere dökülmüş yaprakların üstünde en az üç kere ayakkabılarınızın fotoğrafını çektiniz mi? 

Galiba, buzlu içeceklerden sıkılıp sıcacık çay, kahve, salep içmek için de bekleyen sizsiniz.

Lafı uzatmayalım, kış hepimiz için çok şey demek ama özellikle Instagram’daki fotoğraflarımız gösteriyor ki; biz "Kış Severler”, en çok da battaniye altında sıcak çay ve dizi keyfini özlemişiz.
Madem öyle, biz de size soğuk havalarda başımızın tacı biricik battaniyelerimizi daha da çok sevmek için 5 mühim sebep derledik. Ama, çaylar, kahveler sizden!

1) Battaniyeler sizi, hiçbir karşılık beklemeden, tıpkı anneniz gibi, siz isteyene kadar sımsıkı kucaklar. Kendinizi pamuklara sarılmış hissedersiniz; üstelik zamansız ve mekansız. İster yatak odanızda, ister salonda, ister bir hırka, bir panço gibi mutfakta kahvenizi koyarken bile omuzlarınızda, orası size kalmış.

2) Kanepenin üstüne gelişi güzel bırakılmış bir battaniyeden daha sıcak hiçbir şey olamaz. Salona veya oturma odanıza her girişinizde kollarını açmış sizi bekleyen dost gibidir, o. Üstelik renk ve doku uyumunun bile çoğu zaman önemi yoktur, güzel bir battaniye deri koltuklara da, kumaş koltuklara da yakışır. Salonunuz ister çok renkli, ister sade bir havada olsun, battaniyenizi seve seve kucaklar. Unutmayın, bohemlik, battaniye kültürünün doğasında vardır, öylece bırakın gitsin.

3) En sevdiğiniz diziyi seyrederken üşüdüğünüzde içeri gidip üstünüze sıcak bir şey almaya ne kadar üşendiğinizi biliyoruz. Veya korku filmi izlerken üstünüze bir ürperti geldiğinde gardrobunuza doğru yol almanın risklerini! Battaniyenize sarılmanın tam zamanı. Korktukça daha da çok sarılın. Artık, reklamlarda ve film arasında bile yerinizden kalkmanıza gerek yok.

4) Battaniyenizin üstüne bıraktığınız kahvenizin ve kitabınızın fotoğrafıyla Instagram'da bir sürü beğeni almanız günün her saatinde işten bile değildir. Kadraja bir de battaniyenizin üstüne serilip mışıl mışıl uyuyan kediniz girmişse anında 100 beğeniye beğeni demezsiniz. 

5) O, en güzel hediyedir. Sıcak tutan, güzel bir battaniye, soğuk günlerde sevgilinize, annenize, babaannenize verebileceğiniz en tatlı hediyedir. Altında beraber patlamış mısır yemek, birbirinize hikayeler anlatmak, mandalina soymak ve eski fotoğraflara bakmak da işin bonusu.

Artık biliyorsunuz, battaniyeniz kış boyunca sizin en sevgili dostunuz. Hemen şimdi, yatağınızın ayak ucunda ya da kanepenizin köşesinde battaniyenize güzel bir yer açın; çünkü o, gecenizi gündüzünüzü sizinle paylaşmaya hazır!YORUMLAR