EV & YAŞAM

CİLDİNİZ İÇİN 5 GÜNEŞLİ KURAL

30 Temmuz 2017

Zihinsel ve fiziksel olarak hala güneşe ihtiyacımız var ama artık 50 yıl öncesindeki gibi güneşe teslim edilmiş, bronz bir cilt de sağlıklı kabul edilmiyor. Yaz günlerinde hem güneşlenirken hem de güneş sonrası alacağınız önlemler sizi pek çok cilt probleminden koruyabilir. 

Güneşli günlerde cildiniz için 5 kurtarıcı kural:

  • * Öncelikle güneşe koruyucu bir krem sürmeden çıkmamanız gerektiğini hatırlatmakla başlayalım. Vücut tipinizi ve renginizi göz önünde bulundurarak seçeceğiniz güneş kreminin faktörü çok önemli. Uzmanlar, tüm günü güneşin altında geçirecekler için 50 faktörü öneriyor.

  • * Güneş sonrası bakım da en az güneşlenirken ihtiyaç duyduğunuz bakım kadar önemli. Tüm gün nemini yitiren cildi mutlaka nemlendirmek gerekiyor. İçinde cildi yenileyici etkisi ile aloe vera bulunan güneş sonrası kremlerini tercih edebilirsiniz.

  • * Güneş sonrası cilt dökülmelerine ve soyulmalara önlem olarak da belirli aralıklarla cildinize peeling yapabilirsiniz.

  • Yine güneş sonrası alacağınız soğuk bir duş da tıpkı peeling gibi soyulmayı ve cilt dökülmelerini engeller.

  • * Yazın vücudunuz normalden fazla su kaybettiği için bol bol su tüketmek de cildinizi kuruluktan ve kalıcı hasarlardan korumak için önemli bir önlem.

YORUMLAR