EV & YAŞAM

DUVARLARINIZ HALA BOŞ MU?

24 Ocak 2017

Evin her köşesi doldu... Merdiven altından camların önüne kadar ne kadar boşluk varsa dekore etmenize rağmen hala içinizde yenilenme hevesi varsa size gözden kaçırdığınız eğlenceli bir alan önereceğiz, duvarlar. Şu her özel günde size ne alacağını bilemeyen eş dosttan gelen çerçeveleri, sağa sola iliştirdiğiniz fotoğrafları, anneanneden kalma dolaplara hapsetmeye kıyamadığınız tabakları dökün ortaya, hepsine yer bulduk!

Bir kadın dolabında siyah elbise neyse dar mekanlarda da ayna o’dur. Daima kurtarıcı, kusur örtücü ve ferahlatıcı etkisi olan aynalara duvarda biraz daha özgür bir rol verebilirsiniz. Birbirinden farklı boy ve biçimlerde aynaları belirli aralıklarla aynı duvara asarak odanıza eğlenceli bir ferahlık verebilirsiniz. Elbette ki aynaların kullanılacağı mekanın dekorasyonu çok önemli, özellikle modern alanlarda tercihiniz çerçevesiz olsun.

Evinizde aradığınız şey buram buram sizi yansıtan bir köşe ise yöntemimiz kişiselleştirme. Belki bir fotoğraf, en sevdiğiniz filmin afişi, çerçevelenmiş bir bebeklik elbisesi, hatta size ait olduğu daha da belli olması için isminizin ahşap baş harfi… Hepsine duvarınızda yer var, tek yapmanız gereken önce bu objelerin kalıplarını çıkararak duvarda gelecekleri yerleri denemek. Biriken çerçeveleri de çekmecelerden çıkarın. İçlerine fotoğraf koymanıza bile gerek yok. Farklı ölçülerdeki boş çerçeveleri belli aralıklarla duvarınıza asarak gelen tüm o formalite hediyelere sonunda bir şans vermiş olacaksınız.

Eğlenceli duvarlar yaratmanın tek yolu fotoğraflardan, aynalardan geçmiyor elbette, tabaklar da gayet duvarlara layık olabilir. Şu annenizden, anneannenizden kalma renkli tabakları hemen saklandıkları dolaplardan çıkarın mesela. Kendilerine ister mutfağınızda ister oturma odanızda bir yer açın. Dramatik bir görüntü için koyu renk bir duvar üzerine hepsi aynı renkte tabaklar kullanabilirsiniz. Bu arada tavanla tabaklar arasındaki mesafeye de dikkat etmekte yarar var. 

YORUMLAR