EV & YAŞAM

EVDE MÜKEMMEL BİR SONBAHAR GÜNÜ

06 Ekim 2016

Biz bugün evdeyiz!

Belki evden çalışacağız, belki dersler iptal oldu, belki nezle olduk, belki de sadece dinlenmek istiyoruz. Havamız güzel olsun da gerisi hiç fark etmez. Hazır mevsim sonbaharken, günler biraz melankolik, biraz romantik, azar azar da soğumuşken evde kendimizi iyi hissetmek için bir sürü nedenimiz var. Haydi, kendimize biraz güzellik yapalım.

Yatak Keyfi

Madem zaman problemimiz yok, kendimize yapacağımız ilk güzellik yatakta bizi bekliyor. Yatağınızdan çıkmak için acele etmeyin, biraz keyif yapın, isterseniz camları açın ve içeriye temiz hava dolarken yorganın altında kitap okuyun.


Güne enerjik başlamak isteyen bol bol gerilebilir, esneme hareketlerini yatakta yapabilir. Günün ilk kahvesini yatağınızda gazetelere göz atarak içebilir veya not defterinize aklınızdaki fikirleri not alabilirsiniz.

Ev Stili

Yataktan çıkma vakti geldiğinde sırtınızda sizi sımsıcak bir sabahlık ve neşeli çoraplarınız eşliğinde güne hazırsınız. Evin içinde bile olsa uyumlu giyinmek insanı iyi hissettirmiyor mu? Evde de stil sahibi kalmak isteyen hanımlar bildik terlikler yerine sonbahar ve kış desenli panduf’ları deneyebilir, ayaklarınız hem daha sıcak hem de daha rahat kalır.

Canımız Neyi İsterse!

Önümüzde koca bir gün var! Biraz ilham isteyenlere birkaç önerimiz olabilir: Bugün evde ne zamandır eksik kalan işleri tamamlamaya girişebilir, çekmeceleri ve dolapları, kütüphanenizi düzenleyebilir, sevdiğiniz fotoğrafları çerçeveleyebilir, albümler yapabilir, sizi meşgul ve mutlu edecek “kendin yap” işleriyle ve hobilerinizle ilgilenebilir, mutfakta yeni tarifler deneyebilirsiniz. Hatta evin bir odasını ufak dokunuşlarla yeniden dekore etmek isteyebilirsiniz. Bizce bugün, “yarın mutlaka” deyip de bir türlü başlayamadığımız egzersizlere başlamak için de harika bir fırsat. Unutmayın bir kez başlayınca gerisi mutlaka gelir; hemen bir spor taytı giyip başlayın!

Kokulu mumlarınızı yakın, sevdiğiniz müziği açın ve kendinize geniş zamanlar tanıyın. 

Geniş Zamanlar

Spor, filmler, televizyon karşısında siesta, yemek, okumak ve diğer tüm uğraşların arasında biraz da kişisel bakım için zaman ayırmak isteyenleri bu kendi halinde sonbahar gününde banyoya alabiliriz. Kokulu mumlarınızı yakın, sevdiğiniz müziği açın ve kendinize geniş zamanlar tanıyın. Bugün arkadaşınızdan duyduğunuz o meşhur saç maskesini veya peeling’i denemek için bol bol vaktiniz var. Karıştırın, deneyin, kendinize ne iyi geliyorsa onu bulun, sonra da arkadaşınıza tavsiye edin.

Gün Biterken…

Şehre akşamın koyuluğu inerken koca günü kendiniz için iyi bir fırsata çevirdiğinize emin olun. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım, araya bir sürü iş girdi, kendime gene vakit ayıramadım diyorsanız eğer, bize kulak verin ve akşamı mutlaka battaniye altında iyi bir filmle sonlandırın.

Gün biterken kendinize tekrar etmeyi unutmayın:

Yarın daha güzel bir gün olacak!YORUMLAR