EV & YAŞAM

PLANIN DA DAVETİYEN DE HAZIR

21 Nisan 2017

Sergileri sever misin?

Yeni bir dünya keşfetmeyi, her çizgide, her gölgede ya da her fırça darbesindeki hikayeyi okumayı?

Hiç tarihi bir heykeli uzun uzun gülümseyerek izlediğin oldu mu?

Bu soruların kaçına “evet” cevabı verdiğinin bir önemi yok, senin için başlangıç paketi hazırladık.

1. Doğru Etkinliği Bul

Bir sergi günü için en önemli madde elbette ki katılacağın etkinliği bulmak. Şöyle elinizi çenenize koyarak eserleri izleyebileceğiniz, sizi sık sık “düşüncelere daldıracak” bir etkinlik. İlk öneri bizden gelsin;

Roger Ballen: Retrospektif

Retrospektif, Amerika doğumlu, Güney Afrikalı sanatçı Roger Ballen’ın 1980’lerden itibaren gerçekleştirdiği çalışmaların izini sürdüğü sergi 4 Haziran'a kadar İstanbul Modern'de sanatseverler ile buluşuyor. 


2. Kahve 

Sergi dediğin enerji ister. Şöyle zihnini açık tutacak bir şeylere ihtiyacın olacak. O zaman bir kahve şart. Bu arada kafein en çok saat 9.30 – 11.30 arasında tüketildiğinde büyük etki gösteriyor.

Doğru Kombin

Bir sergi hiç öyle 15 – 20 dakikada bitmez, dolayısıyla rahat bir kombin önemli ama elbette demode görünmeden. Günlük parçaların üzerine giyeceğin bir trençkot, bir ceket de tüm havanı değiştirebilir. 
Sırt Çantası

Koleksiyon kitapçığı, tutulan notlar, su şişesi, kalem, davetiye… Sen en iyisi şöyle elini meşgul etmeyecek, kolay taşınabilen, doğru bir sırt çantası bul. Sezonda en gözde modeller bu sıralar parlak, mikro sırt çantaları.


Tecrübeli Arkadaş

Bu madde de en az etkinlik kadar önemli. Şöyle sanat ile yakından ilgili, mümkünse senden daha tecrübeli, sabırlı, anlatma kabiliyeti yüksek bir de arkadaş götürürsen hem sorularına cevap hem de gününe eğlence katabilirsin.

Etkinliği önerdiğimize göre davetiye de bizden, elbette doğru cevabı verirsen.

LC Waikiki ismi nereden geliyor?

Doğru cevabı bu sayfaya yorum olarak gönder, davetiyeni kazan.

YORUMLAR