EV & YAŞAM

SÖMESTİR FİLMLERİ

29 Ocak 2017

Okulların tatile girmesiyle tüm anne babaların da düzeni biraz değişti. Şimdi tüm derdimiz onların bu tatili en keyifli, en neşeli ve en motive edici şekilde geçirmeli. Fakat bu kış tatilinde hem soğuktan etkilenmeyeceği hem de günü kurtaracak aktivite bulmakta zorlanıyorsanız size sinema seçeneğini hatırlatmak isteriz. Hangi film mi?

Moana

Hikayemizin kahramanı, Moana. Kendisi denizlere ait bir ailenin temsilcisidir. Ailesi kuşaklar boyunca mavi sularda yolculuk etmiş olan Moana, adasının halkına yardım etmek için macera dolu bir yolculuğa çıkar fakat bunun için yarı tanrı olan idolü Maui ile ortaklık yapması gerekecektir.


Fırıldak Ailesi: Batsın Bu Orta Dünya

Ekranlardan aşina olduğumuz yerli animasyon Fırıldak Ailesi bu sefer komik hikayesi ile sinemada karşımıza çıkıyor. Varol Yaşaroğlu tarafından yaratılan aile bu sefer Orta Dünya’ya gidiyor ve Batsın Bu Orta Dünya diyor. Animasyon türündeki film, Bülent Kayabaş, Mahmut Tuncer, Yılmaz Vural gibi isimlerin seslendirmesiyle sadece çocukları değil büyükleri de çok eğlendirecek.


Minik Kahramanlar Macera Peşinde

Bir Fransa Peru ortak yapımı olan Minik Kahramanlar, Fransa’nın olaylarla çalkalandığı bir dönemde Jules Verne’nin yarattığı tüm karakterler yaşamıştır fakat bunun farkında değillerdir. Fransa’nın yeni kültür bakanı ve başkanı da Jules Verne’nin kitaplarını düzenleyip yeni bir kitap yaratmak isterler fakat her şey birbirine karışır. Ama bu durumu değiştirebilecek 4 çocuk vardır ve bu maceracı arkadaş grubunun zamanda geriye giderek karakterleri tek tek yerine koymaya çalışacaktır.  Kabakçığın Hayatı

Her şey kahramanımız Icare’nin babasından sonra 9 yaşına geldiğinde annesini de kaybederek polis Raymound’un yardımıyla bir yetimhaneye yerleşmesiyle başlar. Yetimhanede kendini Kabak diye isimlendiren Icare, hem okuldaki hayata alışmaya çalışacak hem de arkadaşlığı keşfedecektir. İsviçre’nin En İyi Yabancı Film dalında Oscar adayı olmuş olan film bir İsviçre Fransa Ortak yapımıdır.

Pepee

Çocukların biricik Pepee’si bu sefer karşımıza bir Türkiye turu ile çıkıyor. Pepee ve arkadaşları, Pepee’nin dedesi tarafından icat edilen bir balonla göklerde kaybolur ve Türkiye’nin farklı noktalarına seyahat ederler. Şanlıurfa’dan Göbeklştepe’ye, Nemrut’tan Adıyaman’a, Kapadokya’ya kadar pek çok yeri hem gezecek hem de çocuklara bu yerleri anlatacaktır. Pepee, çocukların karşısına yine öğretici ve eğlenceli bir hikaye ile çıkıyor.


Bonus

YORUMLAR