EV & YAŞAM

YENİ OYUN ALANIMIZ MUTFAKLAR

12 Ekim 2016

Sizce bir evin en deneysel alanı neresi?

Hemen söyleyelim, biz cevap olarak mutfakları belirledik. Mutfakların bir evin için yeri sizce de sözlük karşılığından çok daha fazla değil mi? Yeni lezzetleri, görüntüleri denediğimiz, içimizdeki sanatçının en leziz eserlerini verdiğimiz alanlar mutfaklar. Bazen sevdiklerimizi mutlu etmek için, bazen günün tüm yorgunluğunu atmak için bazen de biraz kendimizle vakit geçirmek için kaçtığımız bu terapi alanlarının artık oturma odasının gerisinde kalmasına izin vermiyoruz. Eviniz için bugüne kadar en büyük yatırımı ve ilgiyi salonunuza ya da yatak odasına gösterdiyseniz bu sezon mutfağınıza biraz zaman ayırın. Son yıllarda mutfak dekorasyonu da hayatımızın diğer tüm alanlarında olduğu gibi kişiselleştirme furyasından nasibini alıyor. 

Son yıllarda mutfak dekorasyonu da hayatımızın diğer tüm alanlarında olduğu gibi kişiselleştirme furyasından nasibini alıyor. 

Her sene tüm eşyaların yerini değiştirip evin altını üstüne getiren değişken bir yapınız varsa mutfak çözümünüzü detaylar üzerinden gidin deriz.  Böylece hem bir sonraki değişiklikte eviniz bir inşaat alanına dönüşmez hem de bütçenizi aşmamış olursunuz. Örneğin, duvarınıza yazacağınız bir cümle, rengini değiştireceğiniz bir buzdolabı ya da duvarınızda yer açacağınız birkaç kare fotoğraf, şık kumaş peçeteler, doğru masa örtüleri başlangıç için eğlenceli adımlar olabilir. Mutfakta alanınız geniş değilse motivasyonunuz düşmesin, sadece duvarlarınızda yapacağınız değişiklikler, eğlenceli müdahaleler bile mutfağınıza enerji katacaktır.


Eğer aradığınız daha büyük bir değişimse dolap kapaklarından kurtulup açık raflara yönelebilir, zemini Retro fayanslarla kaplayabilir ya da beyazlara mahkum ettiğiniz mutfağınızı sezonun hit rengi griye boyayabilirsiniz. Bu arada bir tüyo verelim, bu sıralar sık sık karşımıza çıkan endüstriyel mutfakların yerini yakın zamanda geleneksel mutfaklar alacak. Eğer önümüzdeki trendleri erkenden yakalamak istiyorsanız vintage dokulara nostaljik mutfak mobilyalarına yönelebilirsiniz.  En önemli kural, sınırlarınızın dışına çıkmanız ya da en azından bu sınırları genişletmeniz.


YORUMLAR