GÜZELLİK

ARADIĞINIZ SAÇ RENGİ BULUNDU

20 Eylül 2016

Yaz çıkışında saç değişikliği yapmamış olanlar, sonbahara katlanmak için yeni bir heyecan arayanlar, biraz farklılığa ihtiyacı olanlar, sizleri hemen buraya alalım.

Altın sarısı ve kırmızının bir arada kullanıldığı bu büyüleyici renk şimdiden pek çok kadının kalbini çaldı. Başta Sienna Miller olmak üzere Emma Roberts, Amber Le Bon gibi stil ikonlarının kullandığı bu renk uzun süredir aradığımız büyüleyici renk olabilir.

Bilmeniz gereken en önemli kural bu rengi de diğer tüm renklerde olduğu gibi cilt altı tonunuza uygun olarak ayarlamak; yani kırmızının mı yoksa sarının mı baskın olacağı kararını zevkinize değil cilt altı tonunuza bırakın. Rose-gold renk paleti fazlasıyla geniş, dolayısıyla hata yapma ihtimaliniz ya da bu rengin size uymama gibi bir şansı yok. 

Bakımı konusunda uyarmakta fayda var diğer tüm karışım renkler gibi bu rengin de bakımında biraz hassas olmanız gerekiyor. Sık sık şampuan ve işlem gördüğü takdirde ışıltısını kaybeden bu renk için kuru şampuanlara yatırım yapmanız gerekebilir. Bir de eğer marjinal bir görüntüden çok feminen bir dokunuş arıyorsanız pembeye çok kaçmamaya dikkat edin. İster Ombre olarak kullanın isterseniz tüm saça uygulayın, sonuca bayılacağınız kesin.

YORUMLAR