GÜZELLİK

BU SEZON BAŞROL GÖZLERİN

14 Ekim 2016

Önce dudaklar parladı sonra cildimizde bir ışıltı derken şimdi gözlerimizi de sedefli metalik bir görüntüye kaptırıyoruz.

Hemen söyleyelim, 2017 ilkbahar / yaz sezonunda makyajda ana karakter gözler. Şakaklara kadar uzanan eyeliner’lara, kuyruklu çizgilere biraz ara veriyoruz, bu sezon gözler daha cesur. Moda haftalarını bir bir ardımızda bırakırken sezon için makyaj algımız da şekilleniyor, podyumlar metalik rengarenk farlarla ışıl ışıl “glam” görünümlerle cesur sezonu bize haber veriyor. Bronzlar, yeşiller, kahveler derken göz kapakları uzun süredir mahkum olduğu siyahlardan yakasını kurtarıyor.

Bu kadar iddialı dokunuşlar ve renkler söz konusu olunca uygulamada anahtar kelime de denge oluyor elbette. Yoğun hacimli uygulanacak farlarla asla bold vinyl dudaklar ya da heykelsi köntürler kullanmıyoruz, başrol gözlerinde geri kalan tüm oyuncuları biraz gölgede ve silik tutmakta fayda var. Gözlerde kullanacağınız metalik far için en doğru ruj renkleri de genelde dudak tonunuza uygun renkler; nude, gül kurusu ya da şeftali tonlarında belli belirsiz rujlar bu trend için ideal. Tabi dudakları geri plana atarken elmacık kemikleri öne çıkarmıyoruz; şakaklar ve yanaklar da arka planda kalması gereken bölgeler.

 Ten renginiz ne olursa olsun belirgin allık uygulamalarından kaçının, doğru uygulanmış bir pudra ya da belli belirsiz bir fondöten yeterli olacaktır. Dediğimiz gibi, burada ana karakter gözler, yüzünüzdeki hiçbir bölgenin gözlerinizden rol çalmasına izin vermeyin.


YORUMLAR