GÜZELLİK

CİLDİNİZ 5 DAKİKADA BAHARA HAZIR!

05 Mart 2017

Cildiniz için 5 dakikanız var mı?

Artık hem takvimler hem de gökyüzü baharı işaret ettiğine göre bizim için tazelenme vakti gelmiştir.

Hiç merak etmeyin, sizi aktar aktar gezdirme ya da evde küçük bir kimyagere dönüştürme niyetinde değiliz. Buzdolabınızda bulabileceğiniz malzemelerle, iki dizi arası uygulayabileceğiniz basit maske tarifleri bunlar.

Yüz İçin Kahve Maskesi:

#Türkkahvesi #bal #zeytinyağı

5 çay kaşığı Türk kahvesi, 1 yemek kaşığı balı ve 1 çay kaşığı da zeytinyağını iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Sürdüğünüz karışımı yüzünüzde 30 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile iyice durulayın.


Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske:

#avokado #bal #limonsuyu

1 adet orta büyüklükteki avokadoyu püre haline getirerek başlıyoruz. Ardından 1 yemek kaşığı ısıtılmış bal ve normal bir cilt tipiniz varsa 1 çay kaşığı limon suyunu, kuru bir cildiniz varsa Hindistan cevizi yağını ekleyerek tüm malzemeleri iyice karıştırıyoruz. Hazırlanan karışımı kuru cilde sürerek 15 dakika bekletip yine ılık su ile duruluyoruz.


Saçlar İçin Zeytinyağı Maskesi:

#yumurtasarısı #zeytinyağı

1 yumurtanın sarısını ayırarak zeytinyağı ile iyice karıştırarak saçlarınıza dipten uca eşit oranda uygulayın. Karışımı 10-15 dakika saçınızda beklettikten sonra. Hiç su ile temas ettirmeden şampuanla yıkayın ve ardından ılık su ile durulayın.


Eller İçin Salatalıklı Maske:

#salatalık #limon #maydanoz

1 adet salatalık, yarım limon suyu ve 5 dal maydanozu blender ile püre haline getirip, ellerinize masaj yaparak uygulayın. Bir süre beklettikten sonra da Ilık su ile durulayın.

YORUMLAR