GÜZELLİK

DENEYSEL GÖZLER

17 Ocak 2017

Tüm kıyafetlerin kimliklerine ve kullanışlarına sıradışı alternatifler getirirken makyajı es geçecek değildik.

Dumanlı göz makyajları, yoğun renkli farlar, renkli rimeller, manga gözler derken eyeliner’ları biraz unutmuş bulunduk. Bu sezon, yıllardır makyaj çantamızın en güvenli ve en olmazsa olmaz üyesi olan eyeliner’lara yakışır bir rol veriyoruz. Eyeliner kelimesini gördüğünüz anda aklınıza kanatlı kedigözü makyajı gelmesin hemen, hem sokağın dinamizmine hem de podyumların ilhamına kapılarak daha enerjik ve daha çarpıcı alternatifleri deneme vakti. 
Gözün hem altına hem de üstüne uygulanan ince ve büyük çizgiler, göz kapağını komple çerçeveleyen kalın çizgiler, iki rengin birlikte kullanıldığı klasik çizgiler… Sezon, deneysellik sezonu. Fakat birkaç kuralı da hatırlatmakta fayda var. Öncelikle makyajın bir denge işi olduğunu unutmuyoruz, gözlerdeki bu baskın görüntüyü daha nude tonlarda dudaklarla dengeliyoruz. Kontürler, yoğun allık uygulamaları ve cildin 2-3 ton açığı aydınlatıcılar da bu çizgilere pek uygun değil.
Bu arada biz tüm bunları anlatırken aklınıza eyeliner ile verdiğiniz büyük mücadeleler geldiyse ilk önerimiz kendiniz için doğru ürünü seçmeniz. Mesela Etriel'in dipliner kalınlığı ile kolay kullanım sağlayan eyeliner'ını deneyebilirsiniz. 


Eyeliner'ınızı aldıysanız bir kaç taktik daha verelim;


•Eyeliner’ı uygularken asla cildinizi/gözünüzü germeyin


•Dağılan eyeliner için temizleyiciler yerine ten renginde göz kalemlerini ya da kapatıcıları kullanın•Sizi 1 saat sonra pandaya çevirmemesi için mutlaka eyeliner ile birlikte far bazı veya transparan pudra uygulayın


•Eğer kuyruklu bir model deniyorsanız gözün iç kısmı yerine dış kısmından başlayın
YORUMLAR