GÜZELLİK

DOĞRU FAR SEÇİMİ

13 Ekim 2016

Doğru far kullanmanın püf noktaları

Sezonun en hit makyaj malzemesini kullanmadan önce birkaç kuralı hatırlıyoruz.

Makyaj çantamızın en eğlenceli ve bu sezon için en hit parçası olan farlara iyice alıştığımız kesin. Bazen sadece bir allık ile bazen de bir maskara ile kullandığımız bu renkli makyaj malzemesi her ne kadar uygulaması kadar aslında seçmesi de zor bir ürün. Far seçerken de diğer tüm ürünlerde olduğu gibi en önemli kural cilt ve göz rengine uygun olan tonu bulmak. Tüm dramatikliği ve gelenekselliği sebebiyle koyu renklere çok alışmış olsanız da gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracak olan renkler makyaj çantanızdaki renklerden farklı olabilir. Girişi yaptığımıza göre şimdi nasıl seçeceğinizi anlatabiliriz, şöyle ki;


Kahverengi Gözler:


Klasik bir dumanlı ve dramatik bakışlar için en ideal göz rengi kahverengi. Özellikle doğal tonların çok yakıştığı bu gözlerde tercihinizi kahverengi, bej, altın ve bronz tonları tercih edebilirsiniz. Eğer güvenli alandan biraz çıkma hevesinde iseniz de önerimiz kobalt, gök mavisi, zeytin yeşili.

Yeşil Gözler:

Yeşil gözlüler için ilk uyarımız eğer kırmızı paletinden seçiyorsanız göz renginizden daha canlı olmamasına dikkat etmeniz. Yani far renginiz mümkünse biraz daha soluk bir tonda olsun. Pembe, lila ve diğer sıcak lavantalar da sizin için ideal seçenekler ayrıca altın ve bronz tonları da yeşil göz sahipleri için seçenekler arasında.

Mavi Gözler:

Mavi gözlüleri ise burada gri-mavi ve mavi-yeşil olmak üzere ikiye ayırıyoruz. Soğuk bakışlı gri-mavi tonundaki gözler için ideal renk asker yeşili iken mavi-yeşil gözlülerin doğru seçeneği ise Klein mavisi. Ayrıca turuncu paletinden de yararlanabilirsiniz. Eğer buğulu bir görüntü yakalamak isterseniz de tercihiniz siyahlar olmasın, sizin için dumanlı bakışlar fümeden geçiyor. 

YORUMLAR