GÜZELLİK

EN KULLANIŞLI Kâkül

01 Kasım 2017

Yenilenme hissi ya da imaj değişikliği söz konusu olduğunda en masum çözüm olarak aklımıza ilk gelen çoğunlukla kâküller olur. Bu başta masum gibi görünen değişiklik, sonrasında kaküllerin her gün özel olarak şekillendirilmesi gerçeği ile yüz yüze kalındığı anda bütün eğlencesini kaybeder. Bu durum sadece yumuşak kâküller için geçerli değil. Hafif dağınık ve çabasız kesimiyle yumuşak kâküller, sert ve cetvelle çizilmiş gibi keskin görüntülü modeller gibi meşakkatli değiller.

Tek güzel tarafı meşakatli olmamaları değil, saçlarınız açıkken arasına karıştığında da topuzunuzla tek bir yöne doğru yatırdığınızda da yüzünüze yumuşak ve romantik bir hava katacak kadar kullanışlılar da. Her cinste saç tipi ile kullanabileceğiniz yumuşak kâküllerin, özellikle sert ve kare yüz hatları olanlar için mükemmel bir seçim olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Kâkülleri kestirdikten sonra unutmamanız gereken birkaç kural var;

  • *Kâküllerinizi kestirdikten sonra saçlarınızı ıslak bırakmak gibi bir şansınız yok. Saçınızı yıkadıktan sonra her zaman kakülleri kullanım şeklinize uygun olarak kurutmayı ihmal etmeyin.

  • *Kâküller, saçınızın geri kalanına oranla yüzünüzle çok daha fazla temas halinde oldukları için çok daha hızlı yağlanırlar. Bu durumda kakül kestirdikten sonra ilk kendinize uygun bir kuru şampuan almak olsun.

  • *Cildinizle yakın temas halinde olmaları artık yüz bakımınız konusunda da biraz daha dikkatli olmanızı gerektirecek. Nemlendiricinizi, güneş kreminizi kullanmayı bırakmanıza gerek yok fakat uyguladıktan sonra en az 10 dakika kaküllerinizin cildinize temas etmediğinden emin olun.

YORUMLAR