GÜZELLİK

MAKYAJ ÇANTANIZDAKİ HATALAR

25 Nisan 2017

Cilt sağlığınızı korumak için aldığımız önlemler her ne kadar çok önemli olsa da ne yazık ki çoğu zaman yeterli değil. Her gün kullandığımız kozmetik ürünlerin bakımı ve doğru kullanımı da cilt sağlığımız için temizleme, nemlendirme kadar önemli.

Bütün sosyal medya duvarlarımız makyaj videoları ile dolmuş durumda. Artık kusursuz eyeliner çekmenin binlerce yolunu da biliyoruz. Kontür uygulama zaten yeni uzmanlık alanımız. Peki, kozmetik ürünlerin bakımı? Mesela makyaj çantamızdaki hataların farkında mıyız?

Evet, kozmetik ürünlerin de son kullanma tarihi var

Kozmetik ürünlerin de bir son kullanma tarihi var ve uyulmadığı takdirde cildinizde kalıcı hasarlara sebep olabilirler. Bakteri oluşumlarını önlemek ve daha sağlıklı bir kullanım için her ürünün arkasında yer alan kullanım süresine mutlaka dikkat ediyoruz.. 

Kapatıcıyı fondötenden önce mi kullanıyorsun?

Yüz kozmetik ürünleri seçimi oldukça önemlidir, her zaman bildiğiniz şey sizi yanıltabilir. Makyaj uzmanları tam tersini tavsiye ediyor; önce fondöten kullanıyoruz daha sonra da kusurlu bölgeler için kapatıcı uyguluyoruz.  

Göz çevresi ve fondöten denklemi

Kullandığın fondöten alkol içermediği sürece göz çevreni sandığın gibi kurutmayacaktır. Fondöten seçiminde cildine zarar vermeyecek olanı seçtiğin sürece güvendesin.

Makyaj fırçasını rahat bırakın

Eğer makyaj fırçanı kimseyle paylaşmıyorsan sık sık yıkamaya gerek yok. Makyaj malzemesi bakımı yapayım derken ürünün ömrünü ve performansını azaltman hem vaktine hem cebine zarar.

Rimel kalıntıları ile mücadele

Rimel fırçasında zamanla oluşabilecek olan sert kalıntılar ve topaklar için su ve sabun sandığın kadar hijyenik bir çözüm değil. Bu kalıntılardan kurtulmanın en doğru yolu bir miktar vazelin ile fırçayı temizlemek. Böylelikle göz kozmetik ürünlerinin vazgeçilmezlerinden olan rimelini daha uzun süre kullanabilirsin.

YORUMLAR