KEŞFET

SÖMESTİR YAKLAŞIYOR!

04 Ocak 2017

Masalarının üzerinde Takdir Belgesi için hesaplamalara, işaretlenen geriye doğru sayılmış takvimlere denk gelmeye başladıysanız bilin ki sömestr tatili yaklaşıyor.

Tabii, sömestir tatilinin yaklaşması demek ebeveynliğin getirdiği pek çok yan rütbeden biri olan organizatörlüğü de hakkıyla yapma vakti demek. Merak etmeyin, sadece bu zorlu görevi hatırlatmıyoruz, sizin için birkaç kurtarma planı da hazırladık. Zorlu geçen bir ders dönemini hem kutlama hem de geri kalan döneme güç toplayıp motive olmaları için sömestir önemli bir ara tatil eğitim takviminde. Dolayısıyla boş boş oturup, uzun uzun ekranların karşısında vakit geçirsinler istemeyiz. Hem kışın nimetlerinden faydalanmak hem de onlara enerjilerini en sağlıklı şekilde atabilecekleri spor olan kayağı öneriyoruz. Hemen bu noktada neden kayağı önerdiğimizi de açıklayalım. 

LC Waikiki

Sadece enerjilerini atarak vakit geçirecekleri bir spor değil kayak. Vücut denge koordinasyonunu geliştirmesinden, kemik ve iskelet yapısını güçlendirmesine hatta dikkati disipline etmesine kadar pek çok fiziksel ve zihinsel faydası bulunuyor. Üstelik şehir yaşamında uzak kaldıkları doğa ile kucaklaşmaları için de en eğlenceli fırsat.

Gelelim kayak için tercih edebileceğiniz destinasyonlara. Uludağ, Kartalkaya gibi artık kalabalıktan ayakta duracak kadar bile yer kalmayan pistleri hemen eliyoruz. Size daha ekonomik ve daha alternatif önerilerimiz var;

HAZARBABA KAYAK MERKEZİ:

1999 yılında hizmete açılmış olan merkez, Elazığ’a 30 km uzaklıkta bulunuyor. 3 km uzunluğunda 8 pisti bulunan merkez slalomsuz geçilemeyecek zorlu inişleri ile Türkiye’nin en zorlu pistleri arasında yer alması sebebiyle profesyoneller için de oldukça uygun.

ZİGANA KAYAK MERKEZİ:
Merkez, Doğu Karadeniz’de Gümüşhane sınırları içerisinde ormanla kaplı bir alanda yer alması sebebiyle sadece kayakçıları değil, yayla turizmcilerinin de favorisi.  Kar kalınlığının sezon boyunca 100-150cm arasında olduğu Zigana’nın tesis uzunluğu ise 661 metre. 100 ile 200 metre arası genişlikteki pistleri, orta ve zor dereceli pistler olarak kabul ediliyor.  

BOLKAR KAYAK MERKEZİ:

Erzincan’a 40km mesafedeki Bolkar Dağları üzerinde yer alan merkez, 100 ile 200 metre arasında genişlikte ve 1100 metre uzunluğunda, %20 eğimli pistlere sahip. Sezonun aralık ayında başlayıp nisan ayında sona erdiği Bolkar Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı ise 60 ile 100 cm arasında değişiyor.  

BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ:

İzmir sınırları içerisinde yer alan Bozdağ’da sezon aralık ayında başlayıp mart ayına kadar sürüyor. Pist uzunluğu 3000 metre olan Bozdağ’ın kuzey yamacı Alp disiplinli kayak uygulamaları için oldukça uygun. Merkez, uluslararası standartlarıyla hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar için ideal bir deneyim sunuyor.

ELMADAĞ KAYAK MERKEZİ:

Başkentin 17km güneydoğusunda yer alan merkezde sezon ocak ayında başlayıp mart ayına kadar devam ediyor. 1000 ile 1850 metre yükseklikte alana kurulu olan merkezin, 1000 metre uzunluğundaki pisti özellikle yeni başlayanlar için ideal. Destinasyona da karar verdikten sonra geriye sadece bavulunuzu yapmak kalıyor. 

Bu sezon,  LC Waikiki ilk kez hazırladığı kayak koleksiyonu ile macera sever sporculara hem renkli hem de kullanışlı seçenekler ile karşınızda!

LC Waikiki

LC Waikiki

YORUMLAR