MODA & TREND

2018'DE BİZİ BEKLEYEN 5 TREND

03 Ocak 2018

Geçtiğimiz haftayı hediyelere, yılbaşı gecesi stiline, 2017 hakkında konuşmaya yeterince zaman ayırdığımıza göre sırada 2018 var.

Özgünlüğün, kişiselleştirmenin öne çıktığı 2017’den sonra moda kuralları yıkmaya 2018’de de devam ediyor. Giyilemez diye ezberlenen her parça dolaplara sızdı, eşleşemez sanılan pek çok ikili sürpriz bir uyumlu karşımıza geldi. Yine de tüm bu sınırsızlık akımı sizi yanıltmasın, her ne kadar tüm parçalar oyuna dahil gibi görünse de hala diğerlerinden biraz daha ayrıcalıklı ve bizi öne çıkaracak trendler var. Bakalım heyecanla başladığımız yeni yılda moda sahnesinde karşımıza kimler çıkacak bir bakalım:

Güçlü Omuzlar:

Bu sezon kadın modasında anahtar kelime, güç. Maskülen ceketler, güçlü ve belirgin omuzlar, sloganlı tişörtler kadınları eğlenceli bir güç oyununa davet ediyor.  Eğer sezonun keskin duruşuna uygun bir dolap hazırlamak isterseniz alışveriş listenizin başına dik omuzlu ceketleri, takım elbiseleri yazın.


Ultra Violet:

Pantone’nin yılın rengi olarak açıkladığı Ultra Violet hiç kuşkusuz bu sene karşımıza sık sık çıkacak.


Trençkot:

İlk kez 1914 yılında moda unsuru olan trençkot ara ara inzivaya çekilse de asla kaybolmayan parçaların başında gelmiştir hep. Bu İngiliz asıllı, militer karakterli parça bu sezon bomber ceketlerden rol çalmaya hazırlanıyor.


Pastel Renkler:

Size dondurmaları hatırlatacak yumuşacık pastel renkler de 2018’in önemli trendlerinden biri. Bu renkleri denemek için yazı beklemenize de gerek yok, toz pembe bir şişme mont ya da bebek mavisi bir kazak ile bu trendi soğuk günlerde de yakalayabilirsiniz.


Saçaklar:

Western’in asi ve baskın ruhuna alışmışken saçaklara veda etmek olmaz. Vahşi Batı’nın saçak detayları yıl boyunca sokaklarda karşımıza çıkacak.

YORUMLAR