MODA & TREND

BAŞINA BUYRUK EFSANE

20 Eylül 2017

Sizi havalı gösterecek parçalar her sezon değişir. Bir sezon bu bir bomber ceket olurken bir an gelir ve en havalı parça bir palto olur. Ama bir parça var ki sezonlar, koleksiyonlar, trendler değişse de “havalı” rütbesini asla kaptırmaz, deri mont gibi.

Önce efsanevi pilot Amelia Earhart, sonra Hollywood’un asi çocukları Marlon Brando ve Steve McQueen ve müziğin efsanesi Elvis ve 90larda Madonna… Popüler kültürün ikonik isimlerini de arkasına alarak modayı altüst eden kural tanımaz parçanın geçmişi 1. Dünya Savaşı’na dayanıyor. Yani bu parça için öncelikle savaş pilotlarına teşekkür ediyoruz. Varlığını pilotlara borçlu olsa da elbette ki popülerliğini ona Marlon Brando hediye etti. The Wild One filmiyle hayatımıza giren deri mont daha sonra farklı zamanlarda feminizimden müziğe, Hollywood’dan modaya kadar pek çok endüstri ve akımı etkilemeye devam etti. Karakteristik duruşu ve kullanım kolaylığı ile her sezon vitrinlerde karşımıza çıkan deri montlar bir asırlık yolculuğunu bugün de tüm sınıf tanımaz tavrıyla sürdürüyor.

Getty Images Türkiye

Bir deri monta neden ihtiyacınız var?

  • *Neredeyse asırlık yolculuğundan da anlayacağınız gibi özellikle siyah bir deri ceketin modası geçmez.
  • *İstediğiniz gibi kat kat giyebilirsiniz
  • *İpek elbisenizle de giyebilirsiniz
  • *Skinny pantolonunuzla da giyebilirsiniz
  • *Ofis kombininize de ekleyebilirsiniz,
  • *Dantellerle de eşleştirebilirsiniz
  • *Yünlerle de eşleştirebilirsiniz; daha onlarca farklı kombine dahil edebilirsiniz

Getty Images Türkiye

Bu Sezon Deri Mont:

Kullanışlı ve cool duruşuyla bizi bu sezon da etkisi altına alan deri görünümlü motları birlikte kullanabileceğiniz parçalar listesi oldukça uzun. Her ne kadar birkaç sezondur Bomber ceketlerle sahneyi paylaşmaya başlamış olsalar da bu sezonun gözde teması Western ile karşımıza sık sık çıkacaklar.

LC Waikiki bu sezon da sizler için birbirinden şık ve kullanışlı deri görünümlü montlar hazırladı. Pek çok farklı renk ve model seçeneği ile öne çıkan deri görünümlü montlar bu sonbaharda da en pratik tamamlayıcınız olacak.

Getty Images Türkiye

YORUMLAR