MODA & TREND

BEBEK GİYİM ÜRÜNLERİNDE ORGANİK PAMUK KULLANIMI

24 Mart 2017

En kıymetli varlıklarımız bebeklerimiz… Onların bir gülüşü, ilk adımı, ilk anne ve baba deyişleri bir ömre bedeldir hepimiz için. Bebeklerimizin sağlığı ve güvenliği de bir o kadar önemli anne ve babalar için. Son günlerin en popüler konularından biri organik pamuk kumaştan üretilen giysilerin bebek ürünlerinde kullanımı.

Peki, organik pamuk ürünleri ne kadar biliyoruz?

Öncelikle organik tarımdan bahsedelim o zaman. Organik tarım, üretimde hiçbir kimyasal girdi kullanılmadan, çevreye zarar vermeyen üretim şeklini ifade eder. Bu tarım tipinin her aşaması kontrol edilmekte ve belirli sertifikasyonlara tabi tutulmaktadır. Organik tarımda yetiştirilme, toplanma, hasat, kesim, işleme, ambalajlama, etiketleme, depolama, taşıma ile ulaştırılma aşamasında hiçbir kimyasal ya da tarımsal ilaç kullanılmaz. Bu tarım tipi sayesinde çiftçiler ve aileleri tarım ilaçlarına maruz kalmadıklarından ilk başta onların daha sonra da toplumun sağlığı korunur.

Yiyecek ve içeceklerin organik tarım ürünlerinden üretilip bebeklerimiz için en sağlıklı şeklini almalarının önemini sanırım hepimiz biliyoruzdur. Benim gibi bu konuda hassas olan anneler için organik pazarların önemi de gün geçtikçe artıyor. İşte tıpkı organik yiyecek yetiştirir gibi, giysiler için de organik pamuk hammadde olarak yetiştiriliyor; organik pamuk da aynı sebze ve meyveler gibi aynı hassaslıkta organik tarım ile giysilerde kullanılmak üzere üretiliyor. 

Türkiye’nin dünyada en çok organik pamuk üreten ülkelerden biri durumunda olduğunu biliyor muydunuz?

Yeni doğan bebeğinizin giysilerinin pamuklu, yumuşacık ve doğal kumaşlardan üretilmesi yanında, içinde rahatça hareket edebilmesi için yeterli bollukta, kan dolaşımını engellemeyecek bir kesimi olması da çok önemlidir. Organik pamuk bebeğinizin cildinin en rahat nefes alabildiği malzemelerden biridir. Özellikle yeni doğmuş olan bebeğinizin cildine doğrudan temas eden çıtçıtlı body, zıbın, tulum, eldiven, bere gibi yeni doğan ve bebek giyim ürünlerinin seçimi çok önemlidir.

Biz LC Waikiki bebek bölümü olarak, yeni doğan ürün grubumuzda annelerin bu hassasiyetini göz önünde bulundurarak, organik pamuktan hem kız hem de erkek bebek giysileri için kapsül koleksiyonlar hazırlamaya başladık. 

Aşağıda koleksiyonumuzun modelleri gördüğünüz ürünleri 3 bölümden oluşturduk. Birinci olarak hem kız bebekler hem de erkek bebek giyim için tamamı natürel renkler ile hazırlanan unisex kapsülümüz organik pamuk ipliğinin doğal rengi bize ilham kaynağı oldu. Çıtçıtlı body, zıbın, patikli tulum, şapka ve ikili takımdan oluşan bu grubumuz sevimli ayıcık figürleri ile süslendik. İkinci olarak tamamen yeni doğan kız bebeklere özel hazırlanan ve soft pembelerin hakim olduğu kapsülümüzde ise yine yeni doğan bir bebeğin ihtiyacına yönelik olarak çıt çıtlı body, ikili alt üst takım, triko hırka gibi ürünlerimizi de tavşan grafikleri ile sevimli hale getirdik.

Yeni doğan erkek bebeklerimizi de unutmadık tabi… Soft mavi ve ekru tonlarında renkler ile tasarladığımız modellerimizi de sevimli köpek grafikleri ile hazırlayıp, erkek bebek anne babalarının beğenilerine sunduk. Organik pamuktan ürettiğimiz yeni doğan koleksiyonumuz, hem bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hem de hediye almak isteyen tüm bebek yakınlarının işlerini kolaylaştırması bakımından çok cazip bence. Yeni doğan ve iç giyim koleksiyonlarımız ile yürümeye başlayan bebeklerimize yönelik hazırladığımız tüm bebek giyim koleksiyonumuzu takipte kalın.

LC Waikiki bebek bölümü olarak hep en yeniye ve en sağlıklıya yönelik, annelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen koleksiyonlar üretmeye ve sizlere sunmaya devam ediyor olacağız. Bebeklerimiz en kıymetlilerimiz çünkü…
YORUMLAR