MODA & TREND

BEYAZ PANTOLONUN TAM ZAMANI

15 Mart 2017

Takvimler artık resmi olarak baharın geldiğini müjdeliyor.

Tüm o kışlık, koyu ve kasvetli renklerden kurtulma vakti.

Tabi bu koyu renklerden, kasvetli dokulardan kurtulunca dolabınızda bazı boşluklar da olacak. Sürekli birkaç parça etrafında dönen dolabınıza bu sefer nicedir uzak durduğunuz beyaz pantolonu da ekleyin. Birçoğumuza ilk bakışta en kullanışlı parça olarak görünmeyebilir. Ama ön yargılı olmayın ve “Beyaz pantolon nasıl giyilir, zor kombinlenir, ofise uygun mu?” gibi soruları kafanızdan çıkarın. Her ne kadar kullanması ve kombinlenmesi zor diye ezberlemiş olsak da aslında beyaz bir pantolon birkaç stil tüyosu ile en kurtarıcı parçalarınızdan biri olabilir.

Biz size o stil tüyolarını verelim en iyisi;

  • Beyaz renkler arasındaki en güçlü renklerden biridir, dolayısıyla siyah gibi kendisine benzer özellikler gösteren bir kontrast renk yerine lacivert, füme, yeşil gibi daha yumuşak tonlar çok daha sofistike bir stil yaratacaktır.
    Beyaz bir pantolon kullanırken kombininizi olabildiğince sade tutmaya özen gösterin.
    Eğer risk almak istemiyorsanız denim gömlek her zaman güvenli bir seçim olacaktır.
    Beyaz bir pantolon başlı başına odak noktasıdır; iddialı bir ayakkabı gibi başka bir baskın parça ile kullanmak sadece yorucu bir görüntü ortaya çıkarır.

  • İçinde gün boyu rahat edeceğiniz power strecth kumaştan beyaz pantolonunuzu dolabınıza eklediyseniz sıra geldi kombine;

Blazer + Beyaz

İlk olarak ofise uygun bir öneriyle başlayalım. İlk yardımcı oyuncunuz blazer. Böyle formal bir kombinde beyaz pantolonunuzu bir tuval, bir beyaz zemin gibi düşünün. Üzerinde kullanacağınız renkler oldukça önemli. Eğer risksiz bir yoldan gitmek isterseniz mavi renk plaletinden bir ceketi açık bir basic ya da gömlekle eşleştirebilirsiniz.

Gömlek + Beyaz

Tişörte geçmek için çok erken ama kazaklar için de çok geç ise çözüm gömlek olabilir. Beyaz pantolonun güneyi hatırlatan havasını egzotik desenli, bebek mavisi ya da Jean bir gömlekle tamamlayabilirsiniz. Özellikle keten tercihler hem mevsime uygunlukları olarak hem de rahat ve sağlıklı dokularıyla sizi memnun edecek.

Triko + Beyaz

Kazaklara veda etmiş olabiliriz ama bu basic bir trikoya sırtımızı çevirecek kadar ısındığımız anlamına gelmez. Natürel tonlardaki trikolar da beyaz bir pantolon için ideal eşleşme olabilir. Özellikle hafta sonu stilinizde loafer ayakkabılarla mükemmel görünebilirsiniz.

Marine + Beyaz

Elbette bir beyaz pantolon denizci temasından uzak düşünülemez. Tabi, bir Bahriyeli gibi görünmek değil bahsettiğimiz. Breton bir üstü ve denim ceketinizi beyaz pantolonunuzla eşleştirip, paçalarınızı da iki katlama ile kısaltarak beyaz pantolonunuza marine bir stil katabilirsiniz.


YORUMLAR