MODA & TREND

DRAMATİK VE FEMİNEN

01 Aralık 2017

Berelerle, kasketlerle modaya en uygun şekilde sakladığımız saçları bu sefer bantlarla ön plana çıkarıyoruz.


90’ların pop kliplerindeki saç bantları ile karıştırmayın, konumuz saç bandının en feminen ve dramatik versiyonu olan türban tipi bantlar. 40’larda Marlene Dietrich’in Hollywood’da, 70’lerde ise Bianca Jagger'ın Studio 54’te popüler hale getirdiği saç bandı, günümüzde de hem podyumda hem de sokakta varlığını sürdürüyor. Yazın ince kumaşlar ve egzotik desenlerde kullandığımız bantlar bu sefer bizi kadifeler ve baskın renklerle karşılıyor. Yazın plajlardaki gibi sadece gündüz değil, kışın parlak renk ve dokularıyla gece de bize eşlik ediyor.


Getty Images Türkiye

Maksi elbiseler, fırfırlı bluzlar, bohem parçalar ve 80’ler stili pantolon takımları bu güçlü aksesuarı birlikte kullanabileceğiniz en ideal parçalar. Saç bantlarını sadece bir aksesuar olarak görmeyin. Saçlarımızla ne yapacağımızı bilemediğimiz kış günlerinde harika bir kurtarma planı; saçlarınızla uzun uzun uğraşmanıza, şekillendirmenize gerek yok, ne kadar doğal o kadar iyi. Yine de bir tavsiyeye ihtiyaç duyarsanız, en çok dağınık, tepeden topuzlara ve dalgalı saçlara yakışıyorlar.


Getty Images Türkiye

Kullanım Talimatları:

•Yeni başlayanlar için küçük bir uyarı: İlk kullanışınızda gözünüze biraz büyük ya da ilginç gelebilirler, hemen vazgeçmeyin biraz kullandıktan sonra başka hiçbir aksesuara ihtiyacınız kalmadığını anlayacaksınız.

•Önce saçlarınızı tarayıp şekillendirin, bandı doğru şekilde oturttuktan sonra saçlarınızla çok oynayamayabilirsiniz.

Getty Images Türkiye

•Bandı takmaya ön düğümünü anlınızın ortasına gelecek şekilde yerleştirerek başlayın ve bandı geriye doğru takın, böylece simetrik bir görüntüyü daha kolay yakalayacaksınız.

•Başlı başına gösterişli bir aksesuar olan bantları kullanırken dengeli bir görüntü için çok büyük küpeler ya da iri kolyeler yerine daha orantılı aksesuarlara yönelebilirsiniz. Hatta bu konuda bir başyapıttan, Jan Vermeer’in İnci Küpeli Kız tablosundan ilham alabilirsiniz. Bir çift inci küpe ve kadife bandınızla bu kışa biraz renk katın.


YORUMLAR