MODA & TREND

DÜNYANIN EN SEVİMLİ "ÇİRKİN" TRENDİ

09 Aralık 2017

Yeni yıl neşesinin en tatlı yansıması olan yılbaşı kazaklarından ya da orijinal adıyla Ugly Christmas Sweaters’tan haberiniz var mı?

Getty Images Türkiye

Kabul edelim ki Aralık ayı neredeyse hepimizi en çok heyecanlandıran ve umutlandıran ay olmuştur. Noel filmlerini hatırlatan ışıklar, masalsı geyikler ve yapay karlar bizi daha ayın ilk gününden yılbaşı havasına sokmaya fazlasıyla yetiyor. Tüm bu iç ve dış hareketlilik elbette stil tercihlerimize de yansıyor. Sokaklarda belirgin bir şekilde artan bol kırmızılı kombinler, parıltılı aksesuar tercihleri ve son yıllarda en trendy isimlerde bile karşımıza çıkan bol cümbüşlü yılbaşı kazakları.

Getty Images Türkiye

Çocukken okulda hediye gelen o kar taneli, noel babalı, çam ağaçlı kazaklarınızı hatırlıyor musunuz? Tam olarak o kazaklardan hatta daha da eğlencelilerinden bahsediyoruz. Yıllarca herkesin eski fotoğraflarını saklamasına sebep olan yılbaşı kazakları artık bir ritüel haline gelecek kadar popüler. Hollywood’un en ağırbaşlı aktörlerinden stil ikonlarına ve hatta müzelerdeki heykellere kadar herkes, Aralık ayı geldiğinde bu neşeli ve renkli kazaklar ile arz-ı endam ediyor. 

Getty Images Türkiye

Hatta sadece bir moda unsuru da değiller, 2011 yılından beri her Aralık ayının 4. cuma günü kutlanan Ugly Sweaters Day (Çirkin Kazak Günü) isimli resmi bir günleri ve her özel gün gibi bir kutlama ritüeli dahi var. Her yıl daha eğlenceli görüntülere sahne olan Ugly Sweaters Day'i kutlamak hem çok eğlenceli hem de çok büyük hazırlık gerekmiyor; kendinize şöyle en neşelisinden bir yılbaşı temalı kazak seçiyorsunuz ve bu kazağı sabah uyandığınız andan akşam yatıncaya kadar giyiyorsunuz ve elbette her özel günde olduğu gibi tüm dostlarınıza bu neşeyi yayıyorsunuz.

LC Waikiki

Eğer yılbaşı kutlamaları için gün sayıyorsanız ve biraz da neşeye ihtiyacınız varsa bu renkli ve eğlenceli kazaklar büyük kutlama için bekleyişi eğlenceli hale getirecek.

YORUMLAR