MODA & TREND

EN DRAMATİK HEP O

13 Şubat 2017

Şimdi sizinle kışın belki de en havalı parçasından bahsedeceğiz.

Seneler önce ilk kez kahverengi bir pelerinle eve geldiğimde annem koyunları iyi güdüp gütmediğimi sormuştu. Halbuki kaşmir kaşe kumaştan harika bir parçaydı ve ben içinde kendimi orta dünyadan fırlamış bir prenses gibi hissediyordum. İşin gerçeği pelerinimi ne zaman üstüme geçirsem her seferinde hala aynı sevinç ve heyecana bürünüyorum. İşte böyle bir parçadan bahsedeceğiz, vitrinlerin ve gardırobunuzun kuşkusuz en dramatik parçalarından biri olan pelerinlerden.

Epey zamandır hemen her markanın Sonbahar/Kış sezonunda en az bir pelerin tasarımına rastlıyoruz. Dolaplarınızda henüz yoksa en azından siyah klasik bir model veya biraz daha cool ve günlük bir model edinmenizi ve benim gibi uzun seneler sevinçle giymenizi isterim.

Omuzlarımıza Atmakla Olmuyor!

Pelerin, iyi kombinlendiğinde bizi oldukça gösterişli ve zarif gösterecek bir parça. Aynı zamanda anında üstümüzdeki star parça oluveren, dolayısıyla kullanımı riskli de bir kıyafet, öyle omuzlarımıza atı vermekle olmuyor. Gelin, biraz ilhamla pelerinleri nasıl kullanacağımızı keşfedelim.

Onu “Star” yapın

Eğer siz de benim gibi pelerininize aşıksanız niçin onu kombininizin star parçası yapmayasınız? Pelerininiz birkaç renkten oluşuyorsa içinizi simsiyah giyebilir, böylece bütün bakışları üstünüze –pardon pelerininize- çevirtebilirsiniz.


Renklerden kaçmayın

Her şeyde renkliyi seviyorsunuz ama iş pelerine gelince renkten kaçıyorsunuz. Yapmayın. Renkli bir pelerin hem dinamizminizi yükseltir, hem de canlılığınızı insanların gözünde görünür kılar. Fıstık yeşili, sarı veya su mavisi bir pelerine bürünmeyi istemez miydiniz?


Kremin asaletini kullanın

Bir zamanlar “Kış günü açık renk giyilmez” diyenlerin hepsinin üstünde şimdi krem rengi paltolar var. Şaka bir yana, krem renginin asaletini pelerininize yansıtın, emin olun zarafetiniz iki katına çıkacak.


Pelerinin jean’le yasak aşkı

Belki ilk bakışta hiç aklınıza gelmeyecek bir şey ama günlük kullanımınızda pelerinlerinizi jean’lerinizle, hatta yırtık jean’lerinizle kullanabilirsiniz. İpekli kumaştan bir gömlekle, stilettolar veya zarif bootie’lerle kombininizi tamamlayın. Belki de en çok bu kombini seveceksiniz, kim bilir.


Pelerinin kadim dostu çizmeler

İster dize uzanan deri çizmelerle, ister dizi geçen çorap çizmelerle giyin, renkleri ve dokuları iyi düzenlediyseniz emin olabilirsiniz ki, kombininizin içinde harika görünüyorsunuz.


Şapkasız Çıkmayanlar

Şapka sevenlerin en iyi dostu geldi. “Hem gizemli, hem romantik havaları seviyorum” diyorsanız pelerininize uygun renk ve kumaşta güzel büyük bir şapka edinin. Takın bakalım, neler olacak?


Merhaba, Mrs. Holmes 

Ben olsam bu tarzı en azından bir kere mutlaka denerim. Simsiyah bir kadın, siyah pelerin, siyah şapka, siyah botlar. Nefes kesici bir gizem… Yine de “Komik düşerim, aşırıya kaçarım” gibi hissettiğiniz anlarda böyle bir kombinden muhakkak uzak durmanızı öneriyorum. Zira, bazı kombinleri taşımak için o havanın o gün üstümüzde olması gerekir. Gene de bu imajı aklınızın bir köşesinde saklayın.

 LC Waikiki

YORUMLAR