MODA & TREND

EŞARP OYUNLARI

18 Kasım 2017

Boyunda, bileklerde, saçlarda, belde ve hatta şu sıralar ayak bileklerinde… 

Eşarp ve şal modelleri bu kış sınırlarını aşıyor.

LC Waikiki

Öyle stil öğeleri var ki dönem, moda veya zaman ne olursa olsun karakterlerinden ve hayatımızdaki yerlerinden ödün vermezler örneğin, eşarplar. Anneannenizin gençliğinde boynuna taktığı ipek eşarbı bugün breton üstünüzle birlikte kullanıp dışarı çıkabilir misiniz ya da 90’larda ablanızın saçına bağladığı eşarbı kemer olarak kullanır mıydınız? 


Getty Images Türkiye

Muhtemelen cevabınız her iki soru için de evet olacaktır. Geçmişi Mısır Kraliçesi Neferiti’ye kadar dayanan eşarplar, tarih boyunca rütbe belirlemeden güzellik sembolüne kadar her kültürde ve her sınıfta bir şekilde yer almış.


Getty Images Türkiye

Bazen boyunda, bazen saçta bazen de omuzda karşımıza çıkan eşarplar bu sezon kullanım alanını daha da genişletiyor; el bilekleri, bel, çanta sapları, ayak bilekleri ve hatta kemer britine kadar taşınıyor, sınır yok. Üstelik desen, renk ya da boyut da fark etmiyor. Dilediğiniz kadar yaratıclığınızı kullanabilirsiniz. Eğer stilinizde biraz değişiklik ve heyecan arıyorsanız modanın eşarplarla oynadığı bu renkli oyunu çok seveceksiniz.


LC Waikiki


YORUMLAR