MODA & TREND

ESKİMEYEN BİR ERKEK DOLABI YARATMAK

25 Ekim 2017

Sürekli değişen trendlerden, bitmek tükenmek bilmeyen moda akımlarından ve tüm bu ritme uymak için turladığınız alışveriş merkezlerinden sıkıldınız mı? O halde kalıcı bir kapsül dolap oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bazılarımız alışveriş ve moda konusunda diğerleri kadar hevesli olmayabilir fakat, bu illa ki demode olmak, hep aynı kıyafetleri giymek demek değil. Hem klasik hem de güncel parçalarla sizi uzun süre götürecek bir dolap ve stil oluşturmak mümkün.

Önce sizin için sezonluk alışveriş listesi oluşturalım:

Yünlü ceketler

Yünlü ceketler, hem ofiste business casual bir görüntü yaratmanız için hem de günlük kullanımlar için dolabınızda bulunması gereken parçaların başında geliyor. Eğer desen konusunda kararsızsanız ekose, gingham gibi desenlere öncelik verin.


Trençkot

Ceketli kombinlerinizi deri montlarla ya da bomber ceketlerle tamamlayamazsınız. Bir hataya sebebiyet vermemek için erkek dolabının en şık dış giyim ürünlerinden biri olan trençkot listenizin dış giyim kategorisinde en üstte dursun. Stil olarak spordan klasiğe, tek düğmeliden reglan kollu modellere kadar pek çok alternatifi olan ve artık her renk ve desende bulunabiliyor olsa da siz yine de klasikten şaşmayın. 


Gömlekler

Sadece üzerinize uygun beyaz ya da bebek mavisi gömlek bile başlangıç için yeterli. Erkek gömlek seçimi yaparken eğer doğru bedeni bulmak istiyorsanız bizden size bir tüyo; gömleğinizin yakasını komple iliklediğinizde ensenizle yaka arasında iki parmaklık bir boşluk olmasına dikkat edin.


Yüksek kaliteli pantolonlar 

Her üründe olduğu gibi pantolonda da beden ve kalıp en önemli kritrer. Pantolon seçimi yaparken olabildiğince doğru fit ve kumaştan modelleri seçmeye özen gösterin. En kaliteli pantolon bile üzerinizde oturmadığı takdirde kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Renk konusunda ise tercihlerinizi olabildiğince klasik renklerden yana kullanmaya çalışaral seçtiğiniz gömlek ve ceketlerden en az 2 ya da 3 tanesiyle uyumlu renk ve modellere yönelin. 


Deri ceket

Bir dolabın sadece ofise uyumlu olması yetmez; bu işin hafta içi olduğu kadar hafta sonu da var. Denim pantolonlarla, basic tişörtlerle kullanabileceğiniz siyah bir deri ceket de yatırım yapmanız gereken parçaların başında geliyor. Spor ağırlıklı bir dolap için motorcu deri ceketler, kasik bir dolap için ise blazer tarzı; yakalı ve kalçada biten modeller ideal.

YORUMLAR