MODA & TREND

FEMİNEN RESMİYET

29 Eylül 2017

Yıllarca erkek giyimiyle özdeşleşen desenler ve renkler bu sezon kadınların dolabında, takımlarda karşımıza çıkıyor.

80’lerdeki çalışan kadınları bizim için güncelleyen bir akımla karşı karşıyayız. Ofis stili 2017’nin en baskın trendlerinden biri, dolayısıyla ceket-pantolon takımları başrolde, üstelik oldukça cinsiyetsizler. Pembe, kırmızı, ekose, çizgili… Takımın her rengi, deseni ve kesimi bu sonbahar-kış sezonunda yükselişte.

Getty Images Türkiye  

Genişleyen siluet akımı bu güçlü trendde de karşımıza çıkıyor; paçalar geniş, ceketler bol… Kendinizi çok kurumsal hissettiyseniz detaylarda zıtlıklardan yararlanabilirsiniz. Gömlekler yerine balıkçı kazaklarla ve sloganlı tişörtlerle kullanarak daha modern bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ciddiyetini kırmak için ise çiçek desenli ya da dantelli gömleklerden yardım alabilirsiniz. Rutini bozarak kullanacağınız feminen aksesuarlar ya da spor ayakkabılar da onları geceden gündüze, ofisten hafta sonuna kadar her yere uyumlu yapabilir.


Getty Images Türkiye

Yine son yılların en eğlenceli ve kabul edelim ki en sıcak tutan trendi olan çok katlı silüetler bu sezon da devam ediyor. Takımınızın üstüne atacağınız bir şal üstüne giyeceğiniz bir pardösü ve belinden kocaman bir kemer takımınızı bir üst seviyeye taşıyacaktır. Bu tarz yalın takımları hareketlendirmenin bir diğer yolu da renkli fularlar. İster saçınızda isterseniz de boynunuzda kullanacağınız sıcak tonlardaki bir fular, sonbaharın sepya günlerinde size enerji verecektir.


Ayakkabı Seçimi

Topuksuz modellerin ilk sırasında elbette konforlu loeafer’lar, oxford’lar ve spor ayakkabılar var. Bu ayakkabıları tercih edecekseniz pantolonda ilk tercihiniz kısa paçalar olsun.

YORUMLAR