MODA & TREND

HAMİLE STİLİ

13 Mayıs 2017

Eğer 1400’lü yıllarda doğmuş olsaydınız karnınızı fırfırlarla, kat kat kumaşlarla saklamanız gerekebilirdi ama son yıllarda hamilelik stilindeki radikal ve eğlenceli değişimle neyse ki artık küçük misafirleri o kat kat kumaşların altına saklamıyoruz.

Biliyoruz ki; bu dönemde vücudunuzda bazı değişimler olacak. Hatta bazen ayaklarınız size ait değilmiş gibi hissedeceksiniz. Ancak tüm bu dönemlik değişimler bu eşsiz bekleyişin keyfini bozmasın. Kendinizi keyifsiz parçalarla sıkıp, ileride gizlemek isteyeceğiniz fotoğraflara sebep olmayın. Hamileyken giyeceğiniz kıyafetlerle kendi şık hamile stilinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için sadece birkaç hatırlatmamız olacak :

Hamilelik süresince hem konforu hem de kombinleme kolaylığı ile kullanabileceğiniz ince trençkot ve pardösüler sizleri oldukça rahatlatacaktır. Unutmayın, hamile olmanız stilinizden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmiyor. LC Waikiki’nin hamile giyim  ürünleri sizlerin her durumda daha da şık olabilmeniz için birbirinden güzel kıyafet seçenekleriyle dolu.

Sırf karnımızı gizlemek için bol kıyafetler giyerek vücudumuzun daha ince bölgelerini de kilolu gibi göstermemeliyiz. Eğer maksi bir elbise kullanıyorsanız ince pardösüleri, midi bir elbise kullanıyorsanız da yine aynı boylarda gömlek ya da trençkot tercih edebilirsiniz.

Yerinde duramayan, hareketli bir anne adayı olarak Jean ve pantolonlardan vazgeçmek istemiyorsanız alt giyim parçalarınızı, rahat edebilmek için özellikle rahat ve hamilelere özel kesimlerde seçmeye dikkat edin. Üzerinize giyeceğiniz hareketli bir bluz ya da renkli bir kimono ceket, kombininize enerji katacaktır.Son yıllarda her ne kadar dış görüntü olarak hamile stili ile günlük stil arasında çok büyük farklar kalmamış olsa da, hala her hamilenin çok önemli bir ihtiyacı konfor olarak göze çarpıyor. Feminen stillerinden ödün vermeyerek adeta hamile stilini yeniden kodlamış Kim Kardashian, Chrissy Teigen ya da Blake Lively gibi ünlü isimler, topuklulardan vazgeçmese de siz yine de kendinize eziyet etmeyin. Spor ayakkabılar, babetler, sandaletler de şık görünmeniz için yeterli olacaktır.

YORUMLAR