MODA & TREND

KÜÇÜK KÜBALILAR

13 Nisan 2017

Bahar tüm neşesiyle geldi. Önce neşesi sonra da sıcaklığı derken artık kendimizi renklere teslim etmemek için hiçbir bahanemiz kalmadı. Bahar tüm ruhumuza işlerken elbette ağır renklere, kumaşlara, siluetlere de tek dayanamayan biz değiliz. Çocuklar da en az bizim kadar baharlık giysileri özledi. O halde onları tam da neşelerine göre bahar modasını yansıtan bir koleksiyonla ödüllendirmenin tam zamanı.

Bu sezon çocuk reyonlarında içimizi ısıtan, şimdiden yazın o sıcacık enerjisini hissettiren bir çocuk giyim teması var, Küba.0-4 yaş kız çocukları için hazırlanan Küba’nın renk paletinde yazın tüm canlı renkleri; güneşi hatırlatan sarılar, neon pembeler, yazlık turkuaz ve tazeliğin rengi beyazlar baskın. 

Desenler ilhamını Küba’nın eşsiz kültüründen alıyor. Küba mimarisinin eşsiz motifleri, Atlas Okyanusu’nun mavisi, kültürünün hayat dolu tüm sembolleri çocukların dolabında birbirinden şık pantolon, etek, tişört ve diğer giyim modelleri ile hayat buluyor.

Koleksiyon, Latin Amerika’nın renkli yaşamını yansıtan meyve taçlı kızlar, tropik çiçekler, tropik meyvelerden çıkışlı desenler, etnik motifler, sloganlar ve grafiklerde Frida etkisini püskül detaylarıyla harmanlayarak soğuk günlerde özlediğimiz o tazeliği ve enerjiyi geri getiriyor.

Hem form hem de içerik olarak oldukça fonksiyonel parçalardan oluşan koleksiyonda, yazın en popüler dokusu olan şile bezi görüntüsü ön plana çıkarken desenlerde ise karşımıza renk blokları, cut-out desenler, bölgenin mimarisinden ilham alan motifler dikkat çekiyor.

Baharın arada esen sürpriz rüzgarlarına karşı annelere B planı olarak hırka modelleri, sweatshirt’ler de koleksiyonun en güçlü tamamlayıcıları.

 

YORUMLAR