MODA & TREND

MODA HAFTALARININ EN GÖZDE AKSESUARI

12 Kasım 2017

Trendlerin arka arkaya döndüğü bir sezonla karşı karşıyayız. Tasma kolyeler, kadifeler, boğazlı kazaklar… Her moda döneminden en az bir parça karşımıza çıkıyor. Bu seferki dönüş Fransız tarzı berelere ait.


Kökleri 60’lı yıllara dayanan ve en son 90’larda moda olan militer bereler sürpriz bir şekilde yeniden kadrajda. Kışın sürpriz ve sofistike aksesuarı ünlü modellerin sokak stillerine çoktan sızdı. Parizyen stilin en ikonik sembolü olan bereler sadece sokak stillerinde değil, podyumlarda da kendine yer açmış durumda. 


Üstelik bu dönüşünde eskisi gibi tek bir stile ait değil, en sıra dışı kombinlerle bile uyumlu bir görüntü oluşturuyor. Örneğin, Rihanna gibi kemik gözlükler ve ceketinizin ön plana çıktığı bir kombinle kullanabilir ya da ikonik Fransız stilinin bir başka sembolü fularlarla eşleştirebilirsiniz. Seçim tamamen size ve stilinize kalmış.

Berenizi seçtikten sonra ise geriye bir konu daha kalıyor: Nasıl takmalı?

Siz Google’da, “Fransız tarzı bere nasıl takılır?” sorusunu arayıp yorulmayın. Yana doğru kaydırarak, kafanızı tamamen saracak şekilde ya da geriye doğru… Nasıl kullanacağınız tamamen size kalmış. Bu kışın en hit aksesuarlarından biri olan berelerin tek bir kullanım şekli yok. Aynanın karşısına geçin ve kombinize en uygun şekli bulun.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUMLAR