MODA & TREND

PARTİ STİLİNİN YENİ KURALLARI

07 Aralık 2017

Yeni yıl görüş alanımıza girmesiyle vitrinler yılın en ışıltılı partisine ev sahipliği ediyor. Tüm o parlak kumaşlar, enerjik renkler, parıltılar yeniden ortaya çıkmışken birkaç parçayla parti stilinizi yenilemenin tam zamanı. En eğlenceli planlardan önce “Giyecek birşeyim yok!” krizlerinde kaybolmadan önce sezonun yenilenen parti stiline bir göz atmakta fayda var.

İlk hatırlatma ile başlayalım: Stil fark etmeksizin giydiğiniz parçalardan biri ya da sadece bir detayı günlük veya ofis kombinlerinizden farklı; partisever olsun. Baştan aşağı payetlere bürünmeniz ya da giydiğiniz her parçanın ışıldaması gerekmiyor fakat en azından bu kombin için biraz zaman ayırdığınız da belli olmalı. Bu noktada anahtar kelime, denge. Gelelim kilit parçalara:

Smokin Ceketi


Yıllarca erkeklere gıpta ile baktığınız bir smokin ceket ile şık olma kolaylığı bir süredir kadınlar için de geçerli. Smokin ceketler kadınların gece stilinde öne çıkıyor fakat yine de erkekler kadar aksesuarsız ve sade kullanmıyoruz. Işıltılı bir kolye ve topuklu ayakkabılarla siz de en sade jean ve ceket ikilisini gerçek bir parti kostümüne çevirebilirsiniz.

 

Kadife Elbise

Ağır yapısı, parlaklığı ve ışıltısı ile tarih boyunca ihtişamı temsil eden kadife, bu sezonun en gözde kumaşı. Ne parıltılı aksesuarlara ne de iddialı yardımcı parçalara ihtiyaç duyan kadife elbise modelleri içinden bir tanesini dolabınıza ekleyin.


Parti Bluzu

İddialı bir parti bluzu, skinny jean ve sizi parmak ucunda tutacak bir çift topuklu ayakkabı… En göz alıcı bluzu seçin ve bu sezon sizi tüm kombin krizlerinden kurtaracak parti üniformanızı oluşturun.


Ayakkabılar


Bazen en sıradan ve spor parçalar bile iddialı bir çift ayakkabı ile bambaşka bir kimliğe bürünebilir. Eğer kıyafetlerinizde sadelikten uzaklaşmak istemiyorsanız en azından dikkatleri üzerine toplayacak bir çift ayakkabı ile tüm gece parlayabilirsiniz.


YORUMLAR