MODA & TREND

Puf Puf Montlar!

12 Aralık 2016

Artık karların da hayatımıza girdiği dönemlerdeyiz. İşte, böyle zamanlarda palto mu, yoksa mont mu giysem diye düşünüp sizin de arada kaldığınız oluyordur. “Koca paltoyu giysem ağır geliyor, ama mont giysem de üşür müyüm?” Bu ikileme son verecek bir öneriyle karşınızdayım.

Puf 

Mont 

Demek 

Özgürlük

Demek  !

Her yere giderken rahatlıkla tercih edebileceğiniz puf montlar bana göre kışın üzerinizden çıkarmayacağınız parçaların başında geliyor. Öncelikle dengesiz havalara birebirler. Hem sıcacık tutuyorlar, hem dokuları ve hafiflikleri gereği bunaltmıyorlar. Ayrıca, içinde özgürce hareket edebiliyor, gerektiğinde toparlayıp sırt çantamıza atabiliyoruz. Buruşmuyorlar; kumaşları topaklanmıyor. Giymesi,çıkarması, önünü kapaması rahat ve her türlü ıvır zıvırımız için bolca büyük cebi var.

Nasıl Kombinlemeli?

Puf mont spor kaçıyor, her zaman giyilmiyor, diye düşünenleriniz olabilir. Aslında yanılıyorsunuz; boşu boşuna bu büyük rahatlıktan kendinizi mahrum bırakıyorsunuz. Moda artık öyle bir hale geldi ki,her şeyi bambaşka bir şeye dönüştürebiliyorsunuz. Beyaz spor ayakkabıları gece elbiselerinin, ceket – pantolon takımların bile altına giydiğimizi hatırlayın. Aynı şekilde bu renk renk puf montları da eteklerimizin, elbiselerimizin ve elbette jeanlerimizin üzerine kombinleyerek şıklığımızı sürdürebiliriz. Aslında bu konuda, (en az puf montlar kadar yuvarlak hatlı ve sportif olan) bomber’ları kombinleme şeklinizden kolaylıkla ilham alabilirsiniz. Puf montlarda ben şimdilik kısa modelleri kullanmayı tercih ediyorum ama sert soğukların iyice bastırmasıyla uzun modellerin nimetlerinden de faydalanacağım.


Nasıl Makyaj Yapmalı?

Puf mont ilk olarak spor bir kıyafet olarak gözümüzün önüne gelse de makyaj ve saç stilimizle bu algıyı yerle bir etmek mümkün. Bu sezon sokak stillerinde ve moda haftalarında bunu bol bol görüyoruz. Burada ne yapacağız biliyor musunuz? Montlarımızın dinamizmini avantaja çevireceğiz. Örneğin, gülkurusu bir puf monta aynı renk ruj sürebilir, saçlarımızı dağınık topuzlarla, at kuyruklarıyla süsleyebiliriz. Ojelerimiz bile puf montumuzun enerjisine eşlik edebilir.Saçlarınız açık renkse, daha koyu ve canlı renkli montları tercih edin. Eğer teniniz ve saçlarınız koyu renkse, özellikle pastel renkler size çok yakışacak. 


Cesaretinizi Renklendirin!

 Her şeye uyar diye siyah, lacivert ve gri almanın modası çoktan geçti. Bu sezon, klasik renklerin dışında puf montlarda daha renkli, cıvıl cıvıl seçeneklere yönelmeye cesaret edin. Bu arada, asker yeşili ve deseni hala trend, aklınızda bulunsun. Karda, yağmurda, hele ki rüzgarda sizi üşütmezken aynı zamanda içinde kendinizi rahat ve şık hissedebileceğiniz puf montlarla trendy kalmanız aslında çok kolay. Sokakların ve mevsimin keyfini doya doya çıkarın.


 

YORUMLAR