MODA & TREND

RODEO SEZONU

29 Eylül 2017

Kovboy çizmeleri.

Süet görünümlü yelekler.

Püsküller.

Batı bu sezon vahşi değil, oldukça şık

Pazar kahvaltılarında fonda devam eden kovboy filmlerini hatırlatan bir sezonla karşı karşıyayız. Moda bu sezon ilhamını batıdan alıyor ve bize bol bol süet görünümlü yelekler, jean pantolonlar, püsküllü etekler ve otantik desenler sunuyor. Festivallerin favori stillerinden olan cowgirl, 2017 sonbahar-kış sezonuna oldukça havalı bir giriş yaptı. Podyumlarda başlayan trend sokağı öyle hızlı etkisi altına aldı ki alışma evresini atlayarak hemen uygulamaya geçiyoruz.

Tüm dolabınızı güncellemenize gerek yok. Örneğin jean gömlekler, pantolonlar ve ceketlere bu trendde yer var. Gündüzden geceye rahatlıkla geçiş yapabilecek temel parçalarla kapsül bir Western dolap oluşturabilirsiniz.

Nasıl Giyilir 

*İlk kuralımız denge. Tepeden tırnağa püsküllere bürünerek uygulamak yerine olabildiğince sade ve trend dışı parçalarla deneyin. Örneğin denim pantolonunuzun üzerine püsküllü bir ceket ve tamamlayıcı olarak da fötr şapka ile dengeli bir görüntü yaratabilirsiniz.

*Sadece kıyafetlerle değil aksesuar ve ayakkabılarla da trendi uygulayabilirsiniz. Kısa kahve tonlarında botlar, tokalı kemerler, postacı çantaları ve fularlar ideal tamamlayıcılar.

*Gündüzden geceye geçişler için ise gece elbiselerinizi püsküllü ceketlerle ve gümüş tokalı kemerlerle kullanın. Stiletto'larınızla eşleştireceğiniz asimetrik püsküllü bir etek, jean bluz ikilisine hareket katacak bir ceket dolabınızda mutlaka bulunsun.

70’li yıllarda büyük etki yaratan kovboy trendi için ilham almak için sokak stillerine göz atabilirsiniz ya da babanızı da yanınıza alıp bir Pazar sabahı kovboy filmlerinden kuralları öğrenebilirsiniz. Film önerimiz de var;

Calamity Jane

YORUMLAR