MODA & TREND

SİZİ Ancak Sırt Çantanız Kurtarır!

30 Kasım 2016

Hepimizin değişmeyen derdi, zaman, daha doğrusu zamansızlık. 

Hele de büyükşehirlerde yaşıyor, okuyor ve çalışıyorsak, bazen hayatımız zamanı harcamakla geçiyor gibi hissederiz. Örneğin, bu yazıyı okuyan çoğu kişinin de kafa sallayacağı “acılı” bir örnek olarak, şehir içinde, trafiğin göbeğinde, kötü hava şartlarında bir yerden bir yere gitmekten bahsedelim. Yolculuklarımız bazen saatler sürmüyor mu? Üstelik tüm bu süre boyunca acıkıp, susuyor, elimizin altında bazı şeylerin bulunmasına ihtiyaç duyabiliyoruz. Bazen hava sabahtan akşama soğuyor, bazen de aniden yağmur bastırıyor. Okula, işe, sevdiklerimize giden yollarda yaptığımız yolculuklar aslında başlı başına küçük birer serüvene dönüşebiliyor. Peki ne yapmalı da sıkıntıları en aza indirmeli? Ne yapmalı da bu serüvenleri mutlu sonlarla bitirmeli? 

İmdadımıza Sırt Çantaları Yetişiyor!

Hele de şimdilerde yeniden modayken bu harika fırsattan geniş geniş yararlanmalı. Çünkü sırt çantalarımız, pılımızı pırtımızı mükemmel bir şekilde toparlamakla kalmıyor, içine kitabımızı defterimizi, ya yağmur yağarsa diye yağmurluğumuzu, şemsiyemizi, acıkırsa oracıkta bulunsun diye sandviçlerimizi, gofretlerimizi de alacak kadar geniş. 

Gün içinde birden çok yerde bulunmamız gerektiğinde, ayakkabılarımızı toplantılar, davetler, spor gibi çeşitli sebeplerle değiştirmek icap ettiğinde okul/iş çıkışında bir arkadaşımızda kalacağımızda, çocuğumuzun yedek giysilerini ve lazım olan diğer eşyalarını taşıyacağımızda da sırt çantaları omuzlarımıza hızır gibi yetişiyor. Üstelik tek omuzlu çantaların aksine omuzlarımıza eşit miktarda yük bindirerek sırt ve kol ağrılarımızı azaltıyor. 


Her Tarza Rahatlıkla Uyuyor 

Peki, sırt çantaları her stile, her kombine uyar mı, diye düşünenler olabilir, ama dedik ya, bu sezon çok moda diye, bu yüzden vitrinlerde de çeşit çok. İster deri ya da deri görünümlü, ister kumaş, ister kadife, ister rengarenk, ister tek renk birçok seçenekten kendinize en uygununu seçmek size kalıyor. Dolayısıyla hem kadın, hem erkek kombinlerinde rahatlığı ve şıklığı bir arada yakalamak mümkün. 

Bizim önerimiz bir tanesi spor, öteki daha şık olmak üzere kombinlerinizi tamamlayacak nitelikte iki sırt çantası edinmeniz. Spor rahatlık için renkli ve polyester çantaları, şık rahatlık için deri veya deri görünümlü, viskoz ya da kadife dokulu tasarımları tercih edebilirsiniz. Böylelikle, tarzınızdan ve şıklığınızdan ödün vermeden yollarda rahatlıkla uzun zamanlar geçirebilirsiniz. Önümüzde kat kat giyineceğimiz soğuk bir sezon var, kendi stilimizde bir sırt çantasıyla şehir hayatının zorluklarının hiç olmazsa bir kısmını “rahatça” atlatmak elimizde. Pardon, sırtımızda! Zamanı harcamak yerine onu küçük serüvenlere bölebilmenin tadını çıkaralım.

YORUMLAR