MODA & TREND

TOPUKLULARLA RAHAT ETMENİN 5 YOLU

04 Haziran 2017

Kadınların estetiği fonksiyonelliğe zevkle tercih ettiği bir konu varsa o da hiç şüphesiz ki topuklu ayakkabılar. Duruşumuzda, ve stilimizde yarattığı tüm zarafetten önce aklınıza ağrı ve acı geliyorsa sizi yardımcı olacak 5 tüyomuz var.

İşte, topuklu ayakkabılarınızla rahat etmenin yolu:

Ayakkabı alışverişinizi akşam yapın

“Mağazada denediğimde ayağıma tam olmuştu.” Bu cümleyi kurmak istemiyorsanız ayakkabı alışverişlerinizi mümkün olduğunca akşam saatlerinde yapın. Hatta, tüm günü ayakta ya da çalışarak geçirdiğiniz bir günün akşamında gidin. Ayaklarınız şişken deneyerek rahat edeceğiniz bir ayakkabı sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Doğru yürüyün

Doğru yürüyerek de topuklu ayakkabının yaratacağı ağrıları azaltabilirsiniz. Başta tuhaf gelse de unutmayın ki bir spor ayakkabı ile topukluların üzerinde yürümek arasında fark var. Spor ayakkabılardaki rahatlığın aksine topuklu ayakkabıların üzerindeyken olabildiğince karın kaslarınızı kullanarak dik durmanız gerekiyor.

Dudak Balmı 

Ayakkabınızın ayağınızı acıtan bölgeleri için kullanabileceğiniz bir başka ürün de dudak bakım kremleri. Diyelim ki; ayakkabınızın arkasındaki bant bileğinizi çok acıtıyor, bu bölgedeki acıyı azaltmak için ayakkabınızı giymeden önce biraz dudak bakım kremi sürmeniz yeterli.

Roll-On Deodorant

Kişisel bakımınız için kullandığınız roll-on deodorantlar ayakkabınızın ayağınıza sürtünen kısımlarında kullanarak tahrişi engelleyebilirsiniz.

Parmaklarınızı bantlayın

Kulağa oldukça tuhaf gelse de ayak parmaklarınızın üçüncü ve dördüncüsünü birbirine bantlayarak çekeceğiniz ağrıları azaltabilirsiniz.


YORUMLAR