MODA & TREND

TREND BEBEKLER

09 Nisan 2017

Kim demiş bebekler trendy giyinmez diye… Artık bebekler de tüm kadın ve erkek trendlerinden etkileniyor. Genç anne baba olma oranlarının arttığı dünya genelinde; sosyal medyanın önemi burada da karşımıza çıkıyor. Blogger olan annelerin bebeklerini doğdukları günden itibaren trend olan ürünler ile giydirip, instagram da ve diğer sosyal medya uygulamalarında paylaşma çabaları, trend bebek ürünlerine olan ilgiyi de artırdı…

2017 yaz sezonunun mağazalarda açılacağı şu günlerde biraz bebek trendlerinden bahsedelim o zaman:

DIGITAL WAVE

Önümüzdeki yaz sezonunda 80'ler akımı bebekleri de etkiliyor. Bebeklerde 80’ler ilk olarak, retro unisex stil tarzı ile karşımıza çıkıyor. Bu akım, internet dönemi öncesi manuel oyunlarına gönderme yapıyor. İkinci akım olarak da retro future tarzı bize süper kahramanları, iki boyutlu desenleri ve color block etkileri yansıtıyor. 2017’de gösterime girecek olan Power Rangers filmi, bu akımın etkilendiği bir film…

Renkler: Dijital çağın etkisi ile renkler daha temiz, 80’lerin klasik parlak tonları geri geliyor. Sıcak pembeler, yeşiller, ana renklerden parlak fuşyalar, elektrik kırmızısı öne çıkıyor ve sarı parlak mavilerle birleşiyor.

WGSN

EDGELANDS

*Bebekte etkili olan trend akımlarından biri de 1970’lerden esinlenen romantik folklorik bir tema.

*Vintage koleksiyon önerileri sunarken aynı zamanda retro spor detayları da bu temada sıkça kullanılıyor.

*70’lerin etkisindeki kumaşlar ve seyrek örülmüş danteller bu hikayede ev yapımı hissini uyandıran unsurlar.

*Tığ işi, patchwork ve nostaljik örgüler vintage etkileri arttırırken, havlu kumaşlar, renkli naylonlar ve yarı saydam kumaşlar 70’lerin sportif havasını geri getirmek için bu akıma yön oluşturuyor.

*Retro örgü tulumlar, 70’lerin spor kıyafetleri özellikle de spor hırkaları, hakim yaka ve kolları kıvrılarak kullanılan gömlekler, transparan yağmurluklar, paçası katlanarak kullanılan relax fit denim pantolonlar da temanın önemli siluetlerinden.

Renkler: 1970’lerin stiliyle daha pastel tonlarda, avokado yeşili, mavi, altın amber rengi, kakao çekirdeği ve baharat tonları zemin renklerine çeşitlilik katarken, pastel pembe, lila ve pastel sarılar da vintage etkileri vurguluyor.

ENCOUNTER CULTURE:

*2017 yazında tüm kıtalardan gelen kültürel etkiler birleşerek canlı parlak bir tropik tema oluşturuyor. Küba kültürü ve küresel plaj etkileri bu temanın esin kaynağı. 

*Geleneksel tropik baskılar, ayakkabı, giyim ve aksesuar gibi tüm alanlarda yerini muz yapraklarına, otlara bırakıyor. Gerçek orman görüntülerini desenlerde yakalamak için koyu tonlar kullanılıyor. 

*Sörf, bu defa kültürel etkilerle temanın içinde yer alıyor. Sosyal medyanın etkisi ile kültürel keşifleri öne çıkaran ürünlere eğilim artıyor.

Renkler: Güneşin sıcak tonları, denizin turkuazdan mint tonlarına uzanan tüm renkleri, taze mango bitkisi, papağan yeşili, dragon meyvesi pembesi parlak ve tropik bir palet oluştururken, kakao çekirdeği, Hindistan cevizi ve kum renkleri de doğal renkleri oluşturuyor.YORUMLAR