MODA & TREND

TULUM NASIL GİYİLİR?

30 Haziran 2017

Sürekli şu çok sevdiğiniz stil ikonunda görüp heveslendiğiniz fakat sonrasında vazgeçtiğiniz tulum döngüsünden kurtulun ve bu sezon bu pratik ve trend parçaya bir şans verin. 


Tek bir parça ile mükemmel bir görüntü elde edebileceğiniz tulumlar hem gündüzden geceye günün her anına uyum sağlaması hem de pratikliği ile dolaplardaki klasik kurtarıcı parçalara iyi bir alternatiftir. Fakat bayan tulumda da en iyi görüntüyü yakalamak için uygun tulum modeli seçimini yapmak çok önemli; gece mi yoksa gündüz mü tercih edeceksiniz? Ofis mi hafta sonu mu? Spor mu şık mı? Tüm bu soruları cevapladıktan sonra elbette diğer önemli kural ise her vücut tipinize göre seçim yapmak. Uzun boylular her ne kadar avantajlı görünse de doğru desen, kesim ve renk seçimi ile aslında her vücut tipi için bir tulum bulmak mümkün;Uzun boylular için en ideal modeller geniş paçalılar. İster platform topuklu ayakkabılar ile ister düz ayakkabılarla kombinlemek mümkün.

Kısa boylular için ise en ideal seçenekler vücuda oturan modeller. Bu modellerde özellikle paçaboyu çok önemli; mümkün olduğunca uzun paçalar yerine kısa paçaları tercih edin.

Kıvrımlı bir vücut tipiniz varsa tarzınıza uygun bir kemer modeli sizin için olmazsa olmaz. Desen seçiminde ise seçiminizi küçük desenlerden yana kullanabilirsiniz.

Kurtarıcı Kurallar:


● Sizin için hala riskli bir parça gibi görünüyorsa tercihinizi olabildiğince sade bir görüntüden yana olsun. Zamansız, kullanışlı siyah ile başlayabilirsiniz. Kullanacağınız bir kemer ve birkaç parça aksesuar ile gündüzden geceye rahatlıkla kullanabileceğiniz siyah bir tulum size hata yaptırmayacaktır.


● Kumaş seçimi de en az model kadar önemli. Günlük kullanım için denim, keten tulum ya da pamuklu modeller ideal.


● Tulum her ne kadar tek parça olsa da bazı yan rollere de ihtiyacınız olabilir. Örneğin, ofis stiliniz için bir blazer ceket ya da günlük stilinize adapte etmek için doğru bir bluz tulumunuz için uyumlu figüranlar olabilir.


● Ayakkabı seçimi de oldukça önemli. Özellikle topuklu ayakkabılarda ince topuklar daha zarif ve uzun bir siluet oluşturacaktır.


● Saç şeklinize gelince, günlük, rahat modeller için çok uğraşılmamış çabasız dalgalar ideal. Gece ise balerin topuzları gibi boynunuzu ortaya çıkararak daha uzun bir görüntü yaratacak olan modelleri tercih edebilirsiniz.  

YORUMLAR