MODA & TREND

YENİ OFİS STİLİNİZ: BUSINESS CASUAL

13 Temmuz 2017

Sizce de ofis stilinizi yenileme zamanı gelmedi mi?

Son yıllarda ofisler de oldukça rahat bir hal almaya başladı. Yeni nesil yöneticiler ve fikir liderleri sayesinde eskisi gibi koyu renklere, ağır kesimlere mahkum değiliz. Artık yeni bir ofis stilimiz var, business casual.

Business casual’ı stil olarak açıklayacak olursak, ne çok resmi ne de çok günlük diyebiliriz, tam ortası; kıvamında. Örneklerle açıklamamız gerekirse, ne casual kelimesine kanıp şu ofis için fazla cüretkar sloganlı tişörtleri yırtık pantolonlarla giyiyoruz ne de iş çıkışı bakanlar kurulu toplantısına gidecekmiş gibi görünüyoruz. Peki, bu ikisinin ortasında bir stil nasıl yaratılır?

Fit Önemlidir

Seçtiğiniz hangi parça olursa olsun mutlaka vücudunuza uygun olduğunda nemin olun. Vücuda oturmayan, yanlış bedende seçilmiş bir kıyafetten daha hatalı bir şey olamaz, tabi ki yoğun iş temposunda şık olmak kadar rahat olmanız gerektiğini de unutmayın.

Kullanışlı Parçaları Temel Alın

Dolabınızı farklı parçalarla kolayca kombinlenebilecek temel parçalar üzerine kurmaya dikkat edin. Seçtiğiniz ceket ya da pantolon sadece tek bir gömlek ya da ayakkabı ile uyumlu olmasın, temel renk ve desenleri tercih edin. Burada anahtar kelimeniz zamansız olsun; modası çabuk geçmeyecek, klasik olabilecek özel parçalarınız olsun.


OLMAZSA OLMAZLAR LİSTENİZ:

Ceketler

Konumuz ofis stili olduğuna göre ceket olmazsa olmazımız, yaz için keten, rahat kesimli ceketleri tercih edebilirsiniz. Chino pantolonlar, keten ya da pamuklu.… Doğru bir ceketi ofiste pek çok pantolonla kullanabilirsiniz. Özellikle yaz için gri, bej, mavi tonları ideal.


Gömlekler

Gömlekler bu oyunda sizin de bildiğiniz gibi en önemli parçalardan biri, fakat kurtarıcı olmaları için çok önemli bir unsur var, fit. Günlük stiliniz için tercih edeceğiniz bir gömleğin biraz bol ve salaş olması bazen cool bile görünebilirken konu ofis stili olduğunda telafi edilemez bir hataya dönüşüyor. Seçtiğiniz gömleğin boynunuzdan bileğinize kadar en doğru şekilde oturduğuna emin olun. Keten, dokulu ve minimal desenli gömlekler, ofis için ilk tercihiniz olsun.

 


Polo Tişörtler 

Gömleklerin katlanılmaz olduğu anlar için ya da rahatlığın biraz daha ağır bastığı cuma günleri için polo yakalar da dolabınıza dahil etmeniz gereken parçalardan. Ceketlerinizle de kullanabileceğiniz merserize polo tişörtlerde renk ve kalite oldukça önemli. Lacivert, siyah, mavi gibi risksiz renkleri her kombininizle rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Pantolonlar

Başta da söylediğimiz gibi rahatlık önemli olsa da bu stili ofis için hazırlıyoruz, dolayısıyla çok dar skinny pantolonlar konuya dahil değil. Eğer rahat edeceğiniz ve sabahları hiç düşünmeden giyebileceğiniz şık bir öneri isterseniz Chino pantolonları listenizin başına yazın. Fakat renk konusunda bazı kısıtlamalarımız var; lacivert ve bej gibi klasik renklerin dışına fazla çıkmıyoruz. Armürlü, keten veya pamuklu pantolonlar da Chino’lar gibi listemizde mevcut.


Aksesuar

Hem stilinizi biraz kişiselleştirmek hem de farklılık yaratmak için çok abartmadığınız sürece aksesuarlara başvurabilirsiniz. Ceketinizle uyumlu bir mendil, uzun hafta sonu kaçamakları için deri bir çanta ya da portföy ofis için ideal. Premium koleksiyonumuz da şıklığınızı tamamlamak için önerdiğimiz deri ayakkabıları görmeden ayakkabı almayın deriz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUMLAR